Головне

Археологи відкопали храм часів Іудейського царства

Глиняні голови людей, знайдені у  вівтаря храму
Глиняні голови людей, знайдені у вівтаря храму
Ізраїльські археологи виявили неподалік від Єрусалиму залишки храму віком у 2750 років, будівництво якого відноситься до часу існування Іудейського царства.

Місце розкопок, Тель Мотц, розташоване в декількох кілометрах на захід від Єрусалиму. Тут археологам вдалося виявити фундамент будівлі ритуального призначення з масивними стінами. Головний вхід в будівлю розташовувався на східній стороні. Це, за словами археологів, відповідало практиці народів стародавнього Близького сходу – промені Сонця на сході повинні були проникати в храм, символізуючи божественну присутність.

У центрі храмового дворика археологи відкопали прямокутну конструкцію, яка, на думку вчених, виконувала роль вівтаря. Поруч з нею були знайдені ритуальний глиняний посуд у формі потирів , а також фігурки людей і тварин.

За словами фахівців, знахідки в Тель Мотц є рідкісними документальними свідченнями існування ритуальних споруд в Іудеї за часів першого Храму. Такі місця поклоніння проіснували до початку релігійної реформи Єзекії та Ісаї , в результаті яких всі релігійні церемонії були сконцентровані в єрусалимському Храмі.