Археологи розкрили таємницю смерті останнього великого фараона Єгипту — Рамзеса III

Рамзес III - фараон Стародавнього Єгипту; Початок правління:	1185; Кінець правління:	1153; Попередник:	Сетнахт; Наступник:	 Рамзес IV;

Рамзес III – фараон Стародавнього Єгипту;
Початок правління: 1185;
Кінець правління: 1153;
Попередник: Сетнахт;
Наступник: Рамзес IV;

Фараон Рамзес III став жертвою палацового перевороту, який очолили його власний син і дружина. Від їхніх рук він, ймовірно, і загинув.

Європейські археологи розгадали загадку смерті останнього великого фараона Єгипту – Рамзеса III.

«Просвітивши» його мумію за допомогою комп’ютерного томографа, учені виявили у нього на шиї велику різану рану довжиною в 7 см. Трахея фараона була перерізана, як і всі великі кровоносні судини, що проходять через цю частину шиї.

За словами археологів, подібне поранення не було сумісне з життям, і монарх мав померти через кілька хвилин після нападу.

На думку істориків, «обранцеві Ра» перерізали горло його власний син Пентавер і одна з дружин Тейе, які підняли палацовий переворот.

Досі було невідомо, пережив Рамзес III переворот, або ж був убитий змовниками.

Пошуки вчених свідчать на користь того, що Рамзеса III таки вбили. На користь цього говорить і те, що всередині рани вчені виявили амулет — око Гора, символ царської влади і знак здоров’я за єгипетськими повір’ями. Поява такого амулета всередині рани означає, що вона не встигла загоїтись до початку процесу муміфікації.

Події, про які йде мова, належать до XII — XI століть до нашої ери. З ім’ям Рамзеса III асоціюються останні роки могутності Єгипту, чиї володіння тягнулися від нижніх порогів Нілу на півдні до меж Євфрату на Сході.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*