Головне

Археологи розкрили таємницю смерті останнього великого фараона Єгипту — Рамзеса III

Рамзес III - фараон Стародавнього Єгипту; Початок правління:	1185; Кінець правління:	1153; Попередник:	Сетнахт; Наступник:	 Рамзес IV;
Рамзес III – фараон Стародавнього Єгипту;
Початок правління: 1185;
Кінець правління: 1153;
Попередник: Сетнахт;
Наступник: Рамзес IV;
Фараон Рамзес III став жертвою палацового перевороту, який очолили його власний син і дружина. Від їхніх рук він, ймовірно, і загинув.

Європейські археологи розгадали загадку смерті останнього великого фараона Єгипту – Рамзеса III.

«Просвітивши» його мумію за допомогою комп’ютерного томографа, учені виявили у нього на шиї велику різану рану довжиною в 7 см. Трахея фараона була перерізана, як і всі великі кровоносні судини, що проходять через цю частину шиї.

За словами археологів, подібне поранення не було сумісне з життям, і монарх мав померти через кілька хвилин після нападу.

На думку істориків, «обранцеві Ра» перерізали горло його власний син Пентавер і одна з дружин Тейе, які підняли палацовий переворот.

Досі було невідомо, пережив Рамзес III переворот, або ж був убитий змовниками.

Пошуки вчених свідчать на користь того, що Рамзеса III таки вбили. На користь цього говорить і те, що всередині рани вчені виявили амулет — око Гора, символ царської влади і знак здоров’я за єгипетськими повір’ями. Поява такого амулета всередині рани означає, що вона не встигла загоїтись до початку процесу муміфікації.

Події, про які йде мова, належать до XII — XI століть до нашої ери. З ім’ям Рамзеса III асоціюються останні роки могутності Єгипту, чиї володіння тягнулися від нижніх порогів Нілу на півдні до меж Євфрату на Сході.