день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Археологи розкопали гробницю королеви індіанців майя

Археологи розкопали гробницю королеви індіанців майя

Археологи розкопали гробницю королеви індіанців майя

Гробниця з останками королеви народу майя Каломте Кабель виявлена археологами на розкопках у Гватемалі, передають латиноамериканські ЗМІ.

Один з авторів знахідки археолог Давид Фрайлдель повідомив, що це перша правителька, яка належала до вищої аристократії майя, ім’я якої вдалося точно встановити. Він вважає відкриття гробниці найважливішим у своїй 43-річній кар’єрі, пов’язаній з розкопками у Гватемалі, Мексиці та Белізі.

Гробниця знаходиться у священному для майя місці, найважливішому храмі древнього міста, де велися розкопки, уточнив археолог. Причому виявлена вона була майже випадково. Вчені звернули увагу на певне просідання ґрунту в районі передніх сходів храму і вирішили, що всередині може бути порожнеча.

У місці поховання знайдено безліч предметів, що мають історичну цінність, різні посудини, прикраси, гіпсові зображення правителів, а також самої королеви в юному віці.

За даними вчених, померла Каломте Кабель вже дорослою жінкою, а період її життя припадає на кінець 600-х і початок 700-х років нашої ери.

Майя — цивілізація, що існувала на території сучасної Мексики і Центральної Америки. Вона відома своєю писемністю, мистецтвом, архітектурою, математичною і астрономічною системами. Більшість міст цивілізації досягли піку розвитку в 250-900 роках н.е. До моменту приходу іспанських конкістадорів цивілізація була в глибокому занепаді.