Головне

Археологи повідомили про перші успіхи у пошуках могили Річарда III

Археологи повідомили про перші успіхи у пошуках могили Річарда III
Археологи повідомили про перші успіхи у пошуках могили Річарда III
Археологи, які ведуть пошук останків англійського короля Річарда III, повідомили про перші результати своїх робіт.

Фахівцям з Університету Лестера, які займаються розкопками, вдалося знайти уламки якоїсь стіни.

Археологи припускають, що йдеться про стіну церкви, на території якої похований монарх.

Пошуки останків Річарда III почалися минулого тижня. В рамках пошукових робіт ученим довелося розкрити асфальт на одній з парковок Лестера.

Як свідчать джерела, раніше на цьому місці був Францисканський монастир, в церкві при якому було поховано тіло Річарда III.

Втім, експертам ще доведеться встановити, чи відносяться уламки споруди, знайденої на парковці, до історичного періоду Річарда III. Якщо археологи встановлять, що виявлена ​​ними стіна належить церкві часів монарха, то перейдуть безпосередньо до пошуків останків короля.

На думку експертів, він, найімовірніше, похований у вівтарній частині храму.

Тим не менш, ймовірність знаходження останків Річарда III деякі історики ставлять під сумнів. За одним із переказів, тіло Річарда III витягли з могили і втопили в річці ще до руйнування Францисканського монастиря. Археологи з Університету Лестера впевнені, що, незалежно від результату пошуків, їх роботи не будуть марними: знахідки можуть багато розповісти про історію міста.

***

Річард III зійшов на трон у 1483 році, але його вбили через два роки в битві на Босвортському полі при придушенні повстання Генріха Тюдора. Тіло Річарда III спочатку було виставлено на загальний огляд, однак пізніше було поховано на території Францисканського монастиря в Лестері. Після руйнування монастиря місце поховання монарха було загублено.

У разі знаходження останків чоловіка археологи мають намір порівняти його ДНК зі зразками крові 55-річного мешканця Лондона Майкла Ібсена (Michael Ibsen), який є нащадком сестри Річарда III Анни Йоркської, повідомляє Toronto Star.

Джерело: Lenta.ru