Головне

Архаїчні племена за тривалістю життя ближчі до шимпанзе, ніж до жителів розвинених країн

Архаїчні племена за тривалістю життя ближчі до шимпанзе, ніж до жителів розвинених країн
Архаїчні племена за тривалістю життя ближчі до шимпанзе, ніж до жителів розвинених країн
За останні 150 років тривалість життя в цивілізованих країнах зросла настільки значно, що племена мисливців і збирачів за цими показниками виявились ближчими до шимпанзе, ніж до сучасних представникам Homo sapiens, що живуть в розвинених країнах.

Такі результати дослідження міжнародної групи еволюційних антропологів під керівництвом Оскара Бургера з інституту демографічних досліджень імені Макса Планка (Росток, Німеччина).

Автори дослідження проаналізували дані з приводу тривалості життя і рівня смертності серед шимпанзе, представників архаїчних племен Африки і Південної Америки, а також інформацію Human Mortality Database в частині, що стосується Японії, Швеції та Франції.

Як показав аналіз, смертність в юному віці у Швеції і Франції різко знизилася в 1900-х роках. З того часу, відзначають вчені, спостерігається поступовий стійкий прогрес за цими показниками.

Втім, як показало дослідження, цей процес абсолютно не торкнувся племен, що живуть від полювання і збирання в джунглях Амазонки або Екваторіальної Африки. Як виявилося, 30-річний представник такого племені має рівно таку ж імовірність близької смерті, як 72-річний сучасний житель Японії. Приблизно однаковою виявилася ймовірність померти в майбутньому році і для 69-річного шведа, і для п’ятнадцятирічного мисливця і збирача.

На думку вчених, такий короткий період часу, що знадобився для “відходу у відрив”, свідчить про те, що в основі довголіття лежать не гени, спеціальні дієти або ліки проти старіння. Вчені впевнені, що тривалість життя залежить від чистої питної води, регулярного харчування, антибіотиків і щеплень.

Цей висновок підтверджує той факт, що коли архаїчні племена отримують доступ до сучасної медичної допомоги та гуманітарних поставок продуктів харчування, рівень смертності серед їх членів падає і показники тривалість життя стають порівнянними з такими кінця 19 століття у Франції і Швеції. “Це просто дивно, що роблять чиста вода і трохи більше їжі”, – прокоментував результати дослідження Оскар Бургер.

За даними, отриманими в результаті 34-річного спостереження за дикими шимпанзе в заповіднику Махалі (Західна Танзанія), шимпанзе помирають у віці між 31 і 48 роками.

Максимальну потенційну тривалість життя людини прийнято визначати в 90-100 років. За даними на 2011 рік, за середньою тривалістю життя лідирують жителі Гонконгу, для яких цей показник склав 80,5 року для чоловіків і 86,7 року для жінок. На другому місці японки – 85,9 року і швейцарці, які в середньому доживають до віку в 80,2 року.

Раніше антропологи виявили, що череп білого американця збільшився в розмірах за останні 180 років.

Джерело: ua.korrespondent.net

Back to top button