Головне

Анонсовано планшетний Ubuntu

Анонсовано планшетний Ubuntu
Анонсовано планшетний Ubuntu
Компанія Canonical представила операційну систему Ubuntu для планшетів. Як і комп’ютерна Ubuntu, «операційка» заснована на ядрі Linux.

Система призначена для планшетів різних розмірів: її можна встановити на пристрої з діагоналлю екрана від шести до двадцяти дюймів. Серед особливостей Ubuntu – багатозадачність, багатокористувацький режим і «безкнопкове» управління.

Ubuntu здатна виконувати кілька додатків одночасно, при цьому додатки можуть бути різних типів: одні можуть бути написані під планшет, а другі – під смартфон Ubuntu. Є можливість розділити екран між двома програмами: наприклад, дивитися кіно і читати твіттер, не перемикаючись з вікна на вікно.

З планшетом можуть працювати двоє і більше користувачів. У цьому випадку у кожного з них буде свій робочий стіл, захищений паролем. Ті, у яких немає свого аккаунта, можуть користуватися планшетом в режимі гостя.

В Ubuntu не передбачені кнопки управління. Користувач віддає розпорядження системі за допомогою панелей, які «виїжджають» з країв екрану. Зліва знаходиться панель програм, зверху – панель налаштувань системи, а знизу – панель установок програми.

Попередня версія Ubuntu для планшетів вийде 21 лютого. Її можна буде встановити на апарати Nexus 7 і Nexus 10. У цей же день Canonical випустить розраховану на розробників версію Ubuntu для смартфонів. Планшети на Ubuntu, призначені для масового користувача, з’являться не раніше 2014 року.

Компанія Canonical розробляє операційні системи для пристроїв чотирьох типів: комп’ютерів, телевізорів, планшетів і смартфонів. Всі системи засновані на ядрі Linux і мають спільну кодову базу.

Back to top button