АнонсГоловне

АНОНС на СЬОГОДНІ: Прем’єра телевізійної “Історичної правди”

Сьогодні, у вівторок – 12 березня, о 22:00 – на телеканалі ZIK стартує телепрограма “Історична правда з Вахтангом Кіпіані”, створена спільно з сайтом “Історична правда”. Перша програма – таємниці останніх днів Романа Шухевича + офіційна відповідь ФСБ…

Програма виходитиме щовівторка у вигляді тележурналу тривалістю 1 година. Програма називатиметься “Історична правда” – так само, як і створений майже три роки тому на платформі “Української правди” сайт, головним редактором якого є Вахтанг Кіпіані.

"Історична правда з Вахтангом Кіпіані"
“Історична правда з Вахтангом Кіпіані”
У фокусі першого випуску – останні дні головнокомандувача УПА Романа Шухевича та те, що чекало на нього після смерті. У студії – син Юрій Шухевич, експертами виступили історики Микола Посівнич, Володимир В’ятрович, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Дмитро Вєдєнєєв тощо.

Які обставини призвели до трагічної загибелі Головнокомандувача УПА?

Чому генерал Чупринка фатального дня – 5 березня 1950 року – залишився без охорони?

Чому один із провідників націоналістичного руху не погодився продовжувати боротьбу проти комуністичного режиму з-поза меж України?

Чому влада незалежної України не може пояснити громадянам, де саме похований генерал?

Чому повну інформацію про життя і смерть командира УПА вперто не хочуть оприлюднювати в архівах московських спецслужб?

Також у програмі – унікальне відео психіатричної експертизи, що її у 1978 році пройшов у США легендарний генерал-дисидент Петро Григоренко, який перед виїздом з Радянського Союзу багато років карався у вітчизняних психіатричках. Це відео нам надав відомий психіатр, учасник правозахисного руху Семен Глузман.

“Наша мета – показувати історію максимально об’єктивно, наближено до джерел, до людей, які були очевидцями і учасниками цих подій”, – вважає ведучий і керівник проекту – журналіст і історик Вахтанг Кіпіані.

“Історична правда” виходитиме щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Back to top button