Головне

Android «переміг» ПК за кількістю загроз

Android «переміг» ПК за кількістю загроз
Android «переміг» ПК за кількістю загроз
Як повідомляють фахівці з Trend Micro, за кількістю відомих загроз мобільні пристрої на базі платформи Android майже в п’ять разів випереджають настільні персональні комп’ютери. На кожні 3 «настільних» вірусу припадає 14 шкідливих додатків, орієнтованих на найпопулярнішу з сучасних мобільних ОС.

«Наприкінці 2012 року ми мали інформацію про 350 тисячах шкідливих програм, орієнтованих на платформи Android. Згідно з нашими прогнозами, в нинішньому році ця цифра виросте до одного мільйона», – повідомляє представник компанії.

При цьому співробітники Trend Micro стверджують, що незважаючи на зростаючу загрозу, лише 20% власників Android-пристроїв використовують спеціальні програми для захисту своїх смартфонів або планшетів. В майбутньому подібна безтурботність може обернутися вельми серйозними проблемами.

На сьогоднішній день більша частина мобільних вірусів, «троянів» та інших небезпечних додатків поширюються через веб-сайти. Однак, на думку Ріка Фергюсона (Rik Ferguson), глави дослідницького підрозділу Trend Micro, вже в найближчому майбутньому ситуація може змінитися, і основним джерелом загрози виявляться інші портативні пристрої. «З повсюдним поширенням нової версії протоколу IPv6 і розширенням доступного адресного простору, нам варто очікувати збільшення числа електронних пристроїв, здатних підключатися до Інтернету. – Повідомляє Рік Фергюсон. – Можна припустити, що хакери і кіберзлочинці захочуть використовувати цю обставину у власних цілях».

Back to top button