Головне

Android + антивірус

Android + антивірус
Android + антивірус
Міністерство внутрішньої безпеки США опублікувало звіт, згідно з яким Google Android є найбільшою мобільною платформою з розповсюдження шкідливого ПЗ. У звіті міститься попередження відомствам про те, що на смартфони, що працюють під управлінням цієї системи, необхідно обов’язково встановлювати антивірус.

У ньому також повідомляється, що 44% користувачів пристроїв на основі Android використовують стару версію ОС, Gingerbread, у якої відомо кілька серйозних вразливостей. Дані, цитовані Міністерством внутрішньої безпеки США, засновані на статистиці, опублікованій фірмою F-Secure, яка раніше з’ясувала, що шкідливе ПЗ для Android становить 79% від всього шкідливого ПЗ для мобільних платформ.

Більше половини шкідливих додатків являють собою SMS-трояни. Використовуючи їх, зловмисники можуть посилати SMS на платні номери, що призводить до зняття грошей з номера мобільного телефону користувача. У цей список також входять руткіти, які крадуть такі дані, як, наприклад, місцезнаходження користувача або його паролі. Існують і сайти, що імітують магазин додатків Google Play і заманюють користувача встановити шкідливу програму.

Другий за значимістю мобільною платформою, на якій є шкідливе ПЗ, у звіті називається Symbian. Для неї написано 19% небезпечних програм. Для iOS Apple ця цифра становить 0,7%, а для Windows Mobile і BlackBerry – 0,3%.

Back to top button