ГоловнеЗдоров'яПсихологія

Аналіз показав, представники яких професій щасливі, вчителів – 59%

Професор Пол Долан, британський економіст і біхевіорист, з’ясував, що деякі професії пов’язані з високим рівнем особистого щастя, передає The Sydney Morning Herald. Отже, найщасливіші садівники і флористи. Вони майже в два рази щасливіші, ніж представники багатьох престижних і добре оплачуваних професій. 9 з 10 флористів (87%) і садівників кажуть, що вони щасливі. Далі в переліку щасливих професій йдуть косметологи і перукарі (з них щасливі 79%). Для порівняння: серед банкірів були щасливі лише 44% людей.

Не секрет, багато вибирають роботу, вважаючи, що те чи інше заняття принесе щастя через статус або зарплати. Але на практиці все працює по-іншому. Важливо пам’ятати: якщо людина нещаслива зараз, то компенсувати це майбутніми успіхами не можна. Тому, варто чітко розуміти, на які жертви ви готові піти заради перспектив.

У свою чергу, професія повинна підходити конкретній людині, наголошує професор. В цілому ж людей робить щасливим можливість спостерігати результати своєї праці. Наприклад, флористи постійно беруть участь в соціальній взаємодії, вони бачать плоди своїх зусиль, і ці плоди прекрасні. У юристів ж, навпаки, зовсім незрозуміло, коли буде отримана позитивна відповідь. Тому, тільки 48% працівників сфери IT та зв’язку щасливі.

Дивно, але серед сантехніків 76% вважали себе щасливими. Серед маркетологів і PR-ників таких 75%, учених – 69%, працівників сфери розваги і туризму – 67%, будівельників – 66%, лікарів і дантистів – 65%, адвокатів – 64%, медсестер – 62%, архітекторів – 62% , людей, які працюють з дітьми та молоддю, – 60%, вчителів – 59%, бухгалтерів – 58%, автослюсарів – 57%, електриків – 55%.

Шкільне життя

Back to top button