Здоров'яПсихологія

Амбіції і жадоба влади призводять до серцево-судинних захворювань

Такі якості, як амбітність, допомагають піднятися вгору по кар’єрних сходах. Однак надмірне прагнення до лідерства небезпечне для здоров’я. Дослідники з Університету Юти опитали 500 студентів останнього курсу. Фахівці порівнювали ворожо-домінуючий стиль спілкування з дружньо-домінуючим, розповідає The Daily Mail .

Студенти, які увійшли у ворожо-домінуючу групу, повідомили про високий рівень міжособистісного стресу і своєї ворожості. Дружньо-домінуючі учасники, як правило, вважали себе вище за соціальним статусом. Обидва стилі були пов’язані з жагою влади. Психологи виміряли артеріальний тиск 180 студентів під час напружених розмов з іншими людьми, яких попросили поводитися шанобливо або владно.

У студентів з ворожо-домінуючої групи підвищувався артеріальний тиск в процесі спілкування з владним співрозмовником, але не з тим, який ставився до них з повагою. Тим часом, високий артеріальний тиск – один з основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

В іншому дослідженні фахівці вивчили 94 молоді подружні пари. У чоловіків ворожо-домінуючий стиль виявився пов’язаний з підвищеним артеріальним тиском (він реєструвався протягом дня за допомогою спеціального пристрою). У жінок такої кореляції вчені не виявили. Дружньо-домінуючий стиль у жінок був пов’язаний зі зниженим артеріальним тиском, а у чоловіків – ні.

Також у дослідженні брали участь 154 подружні пари, які були старше (середній вік – 63 роки). Серед них дружньо-домінуючий стиль виявився пов’язаний з низьким рівнем сімейних конфліктів і високим рівнем підтримки. Ворожо-домінуючий стиль був пов’язаний зі зниженням еластичності артерій, великою кількістю конфліктів і низьким рівнем підтримки. Вчені радять ворожим людям працювати над своїм характером.

Шкільне життя

Back to top button