Амбіції і жадоба влади призводять до серцево-судинних захворювань

Такі якості, як амбітність, допомагають піднятися вгору по кар’єрних сходах. Однак надмірне прагнення до лідерства небезпечне для здоров’я. Дослідники з Університету Юти опитали 500 студентів останнього курсу. Фахівці порівнювали ворожо-домінуючий стиль спілкування з дружньо-домінуючим, розповідає The Daily Mail .

Студенти, які увійшли у ворожо-домінуючу групу, повідомили про високий рівень міжособистісного стресу і своєї ворожості. Дружньо-домінуючі учасники, як правило, вважали себе вище за соціальним статусом. Обидва стилі були пов’язані з жагою влади. Психологи виміряли артеріальний тиск 180 студентів під час напружених розмов з іншими людьми, яких попросили поводитися шанобливо або владно.

У студентів з ворожо-домінуючої групи підвищувався артеріальний тиск в процесі спілкування з владним співрозмовником, але не з тим, який ставився до них з повагою. Тим часом, високий артеріальний тиск – один з основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

В іншому дослідженні фахівці вивчили 94 молоді подружні пари. У чоловіків ворожо-домінуючий стиль виявився пов’язаний з підвищеним артеріальним тиском (він реєструвався протягом дня за допомогою спеціального пристрою). У жінок такої кореляції вчені не виявили. Дружньо-домінуючий стиль у жінок був пов’язаний зі зниженим артеріальним тиском, а у чоловіків – ні.

Також у дослідженні брали участь 154 подружні пари, які були старше (середній вік – 63 роки). Серед них дружньо-домінуючий стиль виявився пов’язаний з низьким рівнем сімейних конфліктів і високим рівнем підтримки. Ворожо-домінуючий стиль був пов’язаний зі зниженням еластичності артерій, великою кількістю конфліктів і низьким рівнем підтримки. Вчені радять ворожим людям працювати над своїм характером.

Шкільне життя

  
Такі якості, як амбітність, допомагають піднятися вгору по кар'єрних сходах. Однак надмірне прагнення до лідерства небезпечне для здоров'я. Дослідники з Університету Юти опитали 500 студентів останнього курсу. Фахівці порівнювали ворожо-домінуючий стиль спілкування з дружньо-домінуючим, розповідає The Daily Mail . Студенти, які увійшли у ворожо-домінуючу групу, повідомили про високий рівень міжособистісного стресу і своєї ворожості. Дружньо-домінуючі учасники, як правило, вважали себе вище за соціальним статусом. Обидва стилі були пов'язані з жагою влади. Психологи виміряли артеріальний тиск 180 студентів під час напружених розмов з іншими людьми, яких попросили поводитися шанобливо або владно. У студентів з ворожо-домінуючої групи підвищувався артеріальний тиск в процесі…

Оцінити

0