ГоловнеЗдоров'я

Алергія

Алергія
Алергія
Алергія – це спадкове захворювання імунної системи, яке проявляється підвищеною чутливістю організму до будь – якої, цілком нешкідливої речовини.

Прояви алергії – задишка, кашель (бронхіальна астма), нежить (алергічний риніт), почервоніння очей, сльозотеча (кон’юнктивіт), висипання (кропив’янка), екземи на шкірі (дерматит) …

Алергія може бути викликана будь-якою речовиною – продуктами харчування, ліками, побутовою хімією, пилком рослин , пиловими кліщами … Буває навіть алергія на сонячне випромінювання, електромагнітні поля, недистильовану воду.

Перша згадка алергії прийшла до нас із Стародавнього Єгипту. Відомо, що фараон Менес помер у 2540 до н.е.. від укусу оси, що викликав анафілактичний шок.

У 1989 році була висунута теорія впливу гігієни на розвиток алергії. Боротьба з інфекціями призвела до того, що імунній системі тепер нема чому протистояти, від цього вона починає битися з нешкідливими речовинами.

30 хвилин – термін, після якого розвивається алергічна реакція на введений алерген.

14 з 20 алергенів містяться в коров’ячому молоці – сильні алергени для дітей молодше двох років.

0% – такий ризик розвитку алергії у дитини, якщо один з її батьків алергік. Якщо алергія є у обох батьків, ризик зростає до 50%.

Лікарська алергія частіше зустрічається у жінок.

6% дітей і 2% дорослих страждають харчовою алергією .

У 65% випадків алергічний риніт, якщо його не лікувати, переходить у бронхіальну астму.

Для лікування алергічних захворювань застосовують гормональні препарати, антигістамінні засоби, саліцилати … Важливо також обмежити або усунути контакт з алергенами.

Back to top button