
Прояви алергії – задишка, кашель (бронхіальна астма), нежить (алергічний риніт), почервоніння очей, сльозотеча (кон’юнктивіт), висипання (кропив’янка), екземи на шкірі (дерматит) …
Алергія може бути викликана будь-якою речовиною – продуктами харчування, ліками, побутовою хімією, пилком рослин , пиловими кліщами … Буває навіть алергія на сонячне випромінювання, електромагнітні поля, недистильовану воду.
Перша згадка алергії прийшла до нас із Стародавнього Єгипту. Відомо, що фараон Менес помер у 2540 до н.е.. від укусу оси, що викликав анафілактичний шок.
У 1989 році була висунута теорія впливу гігієни на розвиток алергії. Боротьба з інфекціями призвела до того, що імунній системі тепер нема чому протистояти, від цього вона починає битися з нешкідливими речовинами.
30 хвилин – термін, після якого розвивається алергічна реакція на введений алерген.
14 з 20 алергенів містяться в коров’ячому молоці – сильні алергени для дітей молодше двох років.
0% – такий ризик розвитку алергії у дитини, якщо один з її батьків алергік. Якщо алергія є у обох батьків, ризик зростає до 50%.
Лікарська алергія частіше зустрічається у жінок.
6% дітей і 2% дорослих страждають харчовою алергією .
У 65% випадків алергічний риніт, якщо його не лікувати, переходить у бронхіальну астму.
Для лікування алергічних захворювань застосовують гормональні препарати, антигістамінні засоби, саліцилати … Важливо також обмежити або усунути контакт з алергенами.