день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Активне споживання солі вбиває кожного десятого жителя Землі

Всесвітня організація охорони здоров’я не радить дорослим людям споживати більше 2 грамів натрію (солі) в день. А нове дослідження Університету Тафтса показує: перевищення даного ліміту стоїть за кожною десятою смертю від серцево-судинних хвороб у світі щорічно.

Натрій можна знайти в більшості продуктів – в столовій солі, молоці, буряках і навіть селері. Його також додають у великих кількостях в оброблених продуктах, в тому числі, в м’ясі і хлібі. Надлишок натрію підвищує тиск, а це загрожує інсультами та хворобами серця. Однак мало хто до цього часу підраховував, який збиток здоров’ю світового населення завдає надмірне споживання натрію. Між тим, у всьому світі воно забирає до 1,65 мільйона життів від хвороб судин і серця.

Фахівці проаналізували дані 205 інших досліджень, які торкнулися приблизно 75% населення Землі. Вчених цікавило, як споживання натрію відрізняється залежно від статі, віку та країни. Потім в розрахунок взяли зв’язок натрію і тиску, високого тиску і серцево-судинних захворювань. Отже, за даними 2010 року, у всьому світі споживали в середньому по 3,95 грама в день (майже в два рази більше норми). При цьому жителі всіх країн перевищували ліміт. Наприклад, в тропічній Африці споживали 2,18 грама, в США – 3,6 грама, а в Центральній Азії – 5,51 грама. Найчастіше смерті від хвороб серця, викликаних любов’ю до солі, відбувалися в бідних суспільних станах і країнах із середнім доходом. За словами вчених, реальна картина може бути ще страшнішою, адже рівень натрію оцінювався по сечі. А це не найточніший тест.

  
Всесвітня організація охорони здоров'я не радить дорослим людям споживати більше 2 грамів натрію (солі) в день. А нове дослідження Університету Тафтса показує: перевищення даного ліміту стоїть за кожною десятою смертю від серцево-судинних хвороб у світі щорічно. Натрій можна знайти в більшості продуктів - в столовій солі, молоці, буряках і навіть селері. Його також додають у великих кількостях в оброблених продуктах, в тому числі, в м'ясі і хлібі. Надлишок натрію підвищує тиск, а це загрожує інсультами та хворобами серця. Однак мало хто до цього часу підраховував, який збиток здоров'ю світового населення завдає надмірне споживання натрію. Між тим, у всьому світі воно…

Оцінити

0%