Здоров'яФізіологія

Аеробіка підвищує якість життя астматиків, показало дослідження

Люди, що страждають від астми, часто уникають занять спортом, боячись виникнення нападу. Однак, як виявилося, аеробні вправи зменшують тяжкість симптомів астми. Тому медики радять астматикам поєднувати медикаментозне лікування з аеробікою, передає Zee News .

У дослідженні вчених з Університету Сан-Паулу взяли участь 58 осіб з важкою астмою та астмою середньої важкості. Вік добровольців варіювався від 20 до 59 років. Фахівці хотіли порівняти ефективність дихальних і аеробних вправ. Для цього учасників розділили на дві групи. Дослідження тривало 12 тижнів.

Протягом дослідження добровольці з першої групи два рази на тиждень по 30 хвилин в день виконували дихальні вправи йоги. Учасники з другої групи поєднували дихальні вправи із заняттями на біговій доріжці по 35 хвилин на день двічі на тиждень. На початку і в кінці дослідження фахівці оцінили ступінь бронхіальної гіперреактивності (БГР) у добровольців.

БГР – ознака астми, що відображає швидкість звуження дихальних шляхів і рівень запалення. Крім того, вчені виміряли рівні цитокінів, що беруть участь в імунній відповіді, в організмі добровольців. Учасники кілька разів заповнили анкети, призначені для оцінки якості життя. 43 людини (21 з першої групи і 22 з другої) пройшли дослідження до кінця з 58.

За 12 тижнів БГР знизилася в учасників, що займалися аеробікою. У добровольців, які виконували лише дихальні вправи, БГР не змінилася. Ще в учасників з другої групи значно знизилися рівні деяких цитокінів, підвищилися максимальне споживання кисню і аеробна продуктивність. До того ж, ці добровольці стали рідше страждати від нападів, і у них сильно підвищилася якість життя. Симптоми рідше поглиблювалися в учасників з першої групи.

Шкільне життя

  
Back to top button