Позаурочна робота з української мови та літературиУсі уроки української мови та літературиФайли

Мовно-літературна гра «Свароже коло» для учнів 5-х класів + Презентація

Автор: Дележа Альбіна Ярославівна

Навчальний заклад: гімназія № 290 м.Києва

Мовно-літературна гра «Свароже коло»  для учнів 5-х класів

Мета: поглиблювати інтерес учнів до вивчення української мови й літератури, слов’янської міфології; розвивати потяг до знань, бажання примножувати свій інтелектуальний набуток; формувати соціальну (вміння працювати в команді, колегіально приймати рішення), комунікативну  й полікультурну компетентності учнів; виховувати відповідальність, товариськість, уміння поважати точку зору інших.

Унаочнення: мультимедійна презентація із завданнями та відповідями.

Підготовчо-організаційна робота

  • підготовка приміщення для проведення гри:

гра проводиться в актовій залі або кабінеті з інтерактивною дошкою, які    прикрашені вишитими рушниками, ілюстраціями зі слов’янської міфології.

  • формування команд гравців:

з учнів 5 класів формуються команди по 5 осіб у кожній.

  • правила гри:

Перший етап – вибір послідовності ходів команд. Демонструють зображення символів того чи іншого слов’янського Бога, команда, що називає першою, кому належить символ – ходить першою. Черговість ходів інших команд – за таким самим принципом.

Після того, як черговість ходів команд визначена, починається власне гра. Команди по черзі вибирають питання від богів, на які б хотіли дати відповідь. Кожне питання оцінюється у 2 бали, є супер-питання від бога Рода – 3 бали. На обдумування відповіді команді дається рівно одна хвилина, якщо команда відповідає на своє питання після відведеного на це часу – вона отримує 2 бали, якщо не може дати відповідь – на це питання можуть відповісти команди-суперники, проте отримають за правильну відповідь лише 1 бал. Таким чином, впродовж усієї гри команди набирають бали за відповіді за самостійно обрані питання та питання суперників. Переможець – команда, що набрала найбільшу кількість балів.  Якщо у команд наприкінці гри виявиться однаковий результат, пропонується додаткова гра «Вгадай міф за питаннями». Для цього кожна з команд має відгадати назву запропонованого ведучим міфу, задавши максимум 5 питань, відповіддю на які можуть бути «так» чи «ні». Наприклад, якщо ведучий загадав міф «Берегиня», команди можуть задавати питання: «Цей міф про богів?», «Головна героїня міфу – жінка?» і т.д. Перемагає та команда, яка відгадає запропонований міф, поставивши якнайменше запитань.

Завантажити: Мовно-літературна гра «Свароже коло» для учнів 5-х класів + Презентація + Сертифікат (Розмір: 3.2 MB, Завантажень: 193)
Back to top button