Вища освітаГоловне

7 університетів, де хотів би навчатися кожен

У них навчалися Чарльз Дарвін, Барак Обама і Хантер Томпсон, проводилися тисячі наукових досліджень, кувалася політична і бізнес-еліта. Потрапити туди непросто, не вилетіти – ще складніше. Але такою є ціна за право стати випускниками університетів, які посідають найвищі позиції світових рейтингів. Redigo розповідає про вузи, сісти за парту яких мріє, мабуть, кожен.

Кембриджський університет

Кембриджський університет
Кембриджський університет
Другий найстаріший університет Британії після Оксфорда регулярно лідирує в рейтингах кращих вузів світу. Найперший коледж в Кембріджі (сьогодні їх більше трьох десятків) відчинив двері в далекому 1284 році. Назва університету міцно асоціюється з важливими науковими досягненнями його випускників – від законів механіки Ньютона до відкриття водню (Генрі Кавендіш) та електрона (Джозеф Томпсон) і розшифровки структури ДНК.

Найефектніша споруда Кембриджу – собор Королівського коледжу, в якому регулярно виступає хор хлопчиків. На території університету безліч симпатичних книжкових магазинів і ресторанчиків, біля стін будівель “припарковані” сотні велосипедів. Найпопулярнішими заняттями туристів в Кембриджі є прогулянки на човнах, а також “пробіжки” по місцевих музеях – археологічногому (з акцентом на подорожах Джеймса Кука), зоологічному та полярному (дослідження Антарктики).

Знамениті випускники: Ісаак Ньютон, Чарльз Дарвін, Френсіс Бекон, Джеймс Максвелл, Володимир Набоков, Фредерік Сенгер (двічі лауреат Нобелівської премії з хімії), Джордж Байрон, Семюель Батлер, Стівен Фрай, Саша Барон Коен

Вартість навчання: близько $ 14 000 на рік

Гарвардський університет

Гарвардський університет
Найпрестижніший університет США розташований в місті Кембридж у штаті Массачусетс (не плутайте з Кембриджем у Великобританії). Десятиліттями Гарвард справно “кував” кадри для політичної (його закінчили вісім американських президентів) і наукової еліти країни (30 нобелівських лауреатів). Головний колір Гарварду – бордовий, в який пофарбовано більшість будівель студентського містечка. Бібліотеки, адміністративні будівлі та гуртожитки для першокурсників знаходяться в гігантському парку Гарвард-Ярд, а знамениту Гарвардської школу бізнесу і стадіон, де грає студентська футбольна команда, потрібно шукати в сусідньому містечку Оллстон.

Потрапити в якості туриста в Гарвард легко – кілька разів на тиждень тут проводяться безкоштовні екскурсії (тривають одну годину). Гуляючи по кампусу, не забудьте зробити фото поруч зі статуєю сидячого Джона Гарварда – студенти вважають, що якщо потерти рукавом його туфлю, всі іспити здадуться без проблем.

Знамениті випускники: Теодор Рузвельт, Марк Цукерберг і Білл Гейтс (обидва не довчилися до кінця), Джон Кеннеді, Джордж Буш, Барак Обама, Метт Деймон, Даррен Аранофськи, Наталі Портман

Вартість навчання: близько $ 40 000 на рік

Прінстонський університет

Прінстонський університет
Прінстонський університет
Прінстонський університет входить у знамениту “Лігу плюща” – асоціацію восьми найстаріших університетів Сполучених Штатів. Вступити сюди неймовірно складно: до університету приймаються лише 8-10 відсотків від загального числа абітурієнтів, які подають вступні заяви. Найстаріша будівлю на території кампусу – Нассау-Холл, має приголомшливу історію: саме тут під час Американської революції розміщувався Континентальний Конгрес і тут члени Конгресу дізналися, що британці підписали Паризький мир (1783 рік), який визнає незалежність США.

Опинившись у Прінстоні, не пропустіть величезну університетську каплицю з 27 вітражними вікнами та органом з вісьмома тисячами труб, а також оповиту плющем бібліотеку Файрстоун, одну з найбільших у світі. Щодня в кампусі проводяться безкоштовні екскурсії для відвідувачів.

Знамениті випускники: Вудро Вільсон, Френсіс Скотт Фіцджеральд (вчився, але не закінчив), Джон Неш (лауреат Нобелівської премії в галузі економіки)

Вартість навчання: близько $ 37 000 на рік

Стенфордський університет

Стенфордський університет
Стенфордський університет
Один з найвідоміших університетів світу знаходиться в “епіцентрі” Кремнієвої долини – біля містечка Пало-Альто в Каліфорнії. З надр цього вузу вийшли десятки талановитих фахівців, які стали засновниками безлічі суперуспішних компаній, в числі яких значаться Hewlett-Packard, Cisco Systems, Electronic Arts і Yahoo!. Частина адміністративних будівель на території кампусу носить імена відомих випускників.

На відміну від “класичних” Гарварда, Єля і Прінстона, збудованих у готичному стилі, в Стенфорді відразу відчувається південний подих Каліфорнії. Кампус скидається на мексиканський курорт: тут ростуть пальми і кактуси, дахи будинків (для їх побудови використовувався піщаник) вкриті червоною черепицею, шумить фонтан і поблискує на сонці мозаїка, якою прикрашений фасад місцевої церкви. Одне з найдивовижніших місць в Стенфорді – сад з дерев’яними скульптурами, багато років тому привезеними з Нової Гвінеї.

Крім екскурсійних прогулянок по кампусу (проводяться щодня), відвідувачі Стенфорда можуть відвідати безкоштовні лекції, які читають викладачі і молоді підприємці.

Знамениті випускники: Джон Стейнбек, Кондоліза Райс, Сігурні Уівер, Тайгер Вудс, Ларрі Пейдж і Сергій Брін (засновники Google), Стів Фоссет

Вартість навчання: близько $ 40 500 на рік

Єльський університет

Єльський університет
Єльський університет

Разом з Гарвардським і Прінстонського університету Єль становить першу трійку знаменитої “Ліги плюща”. При цьому Єль серйозно суперничає з Гарвардом (за аналогією з британськими Оксфордом і Кембриджем), що особливо проявляється у спортивних змаганнях – футболі та човновій регаті. Ще на початку 1930-х років університет був поділений на 12 коледжів, кожен з яких має свій власний комплекс будівель. У цю дюжину входить і Коледж Морзе, названий на честь винахідника одноіменного коду.

Кампус Єльського університету – один із найбільш вражаючих у США. Маєтки XIX століття поєднуються тут з готичними вежами і колонами, ажурними арками і різьбленими фасадами адміністративних будівель з “вбудованими” у них скульптурами. Особливу увагу під час екскурсії по кампусу варто приділити бібліотеці Стерлінг (в ній зберігається 11 000 000 книг), а також Єльській художній галереї із шедеврами європейського та американського живопису різних періодів і багатою колекцією сучасного мистецтва.

Знамениті випускники: Джеральд Форд, Вільям Клінтон, Едвард Нортон, Меріл Стріп, Джоді Фостер, Генрі Люс (творець журналу Time), Девід Духовни, Хілларі Клінтон

Вартість навчання: близько $ 40 500 на рік

Оксфордський університет

Оксфордський університет
Оксфордський університет

Навчання студентів у найстарішому вузі Великобританії почалося ще в XI столітті. Викладацький штат Оксфорда за університетськими мірками величезний – майже 4000 осіб (більше сотні з них – члени престижної Британської академії), а система управління заплутана і складна. Університетське містечко схоже на міні-державу з чотирма десятками коледжів і сімома “холлами” (навчальними закладами без статусу коледжу), кожен їх яких має власного ректора. За всіма студентами Оксфорда закріплені професори-наставники (“тьютори”). Вступати одночасно в Оксфорд і Кембридж, які є суперниками, суворо заборонено.

Практично кожна будівля на території Оксфорда – шматок історії. У знаменитому Коледжі Балліол (Balliol College), заснованому в 1263 році, вчилися багато англійських прем’єр-міністрів. Розкішна Бодліанська бібліотека змагається з Ватиканської за право називатися найдавнішим книгосховищем в Європі. А Ешмоловскій музей мистецтва та археології – найстаріший на території країни. У його колекції – збірки давньоєгипетського мистецтва, роботи Мікеланджело і Рафаеля, картини Ренуар, Рубенса, Рембрандта і Пікасо.

Майже всі коледжі Оксфорда, а також його бібліотеки й музеї можна відвідати безкоштовно.

Знамениті випускники: Стівен Хокінг, Ендрю Уайлс (математик, який довів Велику теорему Ферма), Грем Грін, Оскар Уайльд, Маргарет Тетчер, Тоні Блер, Джонатан Свіфт, Девід Кемерон

Вартість навчання: залежить від спеціальності, в середньому – $ 14 000 в рік

Колумбійський університет

Колумбійський університет
Колумбійський університет
Ще один університет, який входить до “Ліги плюща”, займає шість кварталів на острові Манхеттен у Нью-Йорку. Про елітарність “Коламбії” свідчить список її випускників, в якому значаться три президенти США, два десятки мільярдерів і 25 володарів оскарівських статуеток. Факультет журналістики Колумбійського університету вручає всім відому Пулітцерівську премію, у стінах вузу було винайдено FM-радіо, відкрита нова технологія з виробництва РК-дисплеїв, проведені експерименти з розщепленням атомів урану. Тут же з’явилася попередниця “Фейсбуку” – соціальна мережа “Кампус нетворк” (CampusNetwork).

Щодня по кампусу університету проводяться безкоштовні екскурсії, але можна вирушити і на самостійну прогулянку, попередньо озброївшись мапою. На відміну від Прінстона і Гарварда, які легко розросталися на порожніх просторах, “Коламбія” втиснута в мегаполіс, тому цінує кожний квадратний метр і частина адміністративних приміщень розміщується під землею. Проте, це не означає, що прогулянка буде короткою – територія кампуса величезна і більшість будівель тут (наприклад, “Хевмейер Холл” для студентів-хіміків, у стінах якого вчилися шість Нобелівських лауреатів, або каплиця Святого Павла з унікальною мозаїкою), гідні особливої ​​уваги .

Знамениті випускники: Франклін Делано Рузвельт, Михайло Саакашвілі, Уоррен Баффет, Джером Селінджер, Хантер Томпсон, Барак Обама, Кетрін Бігелоу (перша жінка, яка отримала “Оскар” як режисер)

Вартість навчання: близько $ 45 000 на рік

Джерело: redigo.ru

Back to top button