Методика викладання біологіїУсі уроки біологіїФайли

Розвиток компетентностей школярів на уроках біології (6 клас) засобами проектів + Презентації

Автор: Петелюк Галина Дмитрівна

Навчальний заклад: Колінцівський НВК (ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ) Тлумацької РДА

Розвиток компетентностей школярів на уроках біології (6 клас) засобами проектів

Школа має допомогти учням адаптуватись у сучасному суспільстві, оволодіти технологіями життєдіяльності, створити умови для формування здатностей самооцінки, самопізнання та самоконтролю, розкрити потенціал самореалізації. Саме компетентнісне навчання орієнтовано на розвиток особистості, культури мислення, самостійності та відповідальності за прийняті рішення Школа має впроваджувати освітні технології, які сприятимуть розвитку таких необхідних компетентностей учнів, як пізнавальна, самоосвітня, особистісна, інформаційна, соціальна, полікультурна та комунікативна.

Проектна технологія орієнтована на досягнення мети самими дітьми, і саме тому проектна технологія – унікальна. Проект формує неймовірно велику кількість вмінь і навичок і тому він ефективний. Проект дає такий необхідний школярам досвід практичної діяльності, а тому він незамінний. Сила методу проекту у тому, що він пов’язує всю нашу навчальну і виховну роботу з життям, перетворює навчання в діяльність.

У роботі проаналізовано основи використання проектної технології на уроках біології у 6 класі. Розглянуто вплив проектної діяльності на емоційно-вольову активність учнів та уміння презентувати свої дослідження.

Запропоновані зразки вчительських проектів складені за чинною програмою з біології для загальноосвітніх навчальних закладів допоможуть вчителеві краще спланувати роботу з учнями щодо виконання міні-проектів.

Адже, під час роботи учні збагачують словниковий запас та вчаться працювати з великими обсягами інформації. При цьому в них виникають позитивні емоції, оскільки школярі усвідомлюють практичну значущість вивчення біології, а також те, що вони володіють нею на певному рівні. Цей факт є суттєвим стимулом для подальшого поглиблення та вдосконалення своїх знань.

Завантажити: Розвиток компетентностей школярів на уроках біології (6 клас) засобами проектів + Презентації + Сертифікат (Розмір: 6.9 MB, Завантажень: 581)
Back to top button