Здоров'яХарчування

5 причин полюбити вівсянку

Дієтологи пояснили, чому вівсянку можна вважати ідеальним сніданком.

Одна порція вівсяної каші містить чотири грами клітковини, що прирівнюється приблизно до одного яблуку. Але це не єдина причина включити вівсянку в щоденний раціон.

ВТАМОВУЄ ГОЛОД

Ця каша надовго вгамовує почуття голоду якраз завдяки високому вмісту клітковини, рятуючи вас від бажання зробити перекус між основними прийомами їжі. Дослідження, опубліковане в 2014 році в Nutrition Journal говорить: добровольці, які снідали вівсянкою переживали почуття голоду набагато пізніше, ніж ті, хто з’їдав другий рівний за обсягом і калорійності сніданок.

ДОПОМАГАЄ ЗНИЗИТИ ХОЛЕСТЕРИН

Вівсянка перешкоджає всмоктуванню в кров «поганого» холестерину, що знижує ризик серцево-судинних захворювань та інфаркту.

ЗНИЖУЄ РИЗИК ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Багаті клітковиною цільнозернові крупи, в тому числі вівсянка, згідно з численними дослідженнями, допомагають знизити ризик розвитку раку товстого кишечника. Ті, хто вживав 90 г вівсянки в день, на 20% рідше страждали від цього захворювання.

ЗАХИЩАЄ СЕРЦЕ

Вівсянка багата лігнанами – речовинами рослинного походження, які допомагають організму боротися із захворюваннями серця і судин. Лігнани також містяться в броколі, абрикосах і насінні льону .

ЧИ НЕ ВДАРИТЬ ПО ВАШОМУ БЮДЖЕТУ

На відміну від багатьох інших корисних продуктів, вівсянка не коштує великих грошей. Ви можете дозволити собі снідати нею хоч кожен день.

Якщо ви вважаєте, що вівсянка «нудне» блюдо, то просто пошукайте рецепти! Цю кашу можна зробити солодкою, солоною, готувати з фруктами, сиром, овочами, яйцями і навіть м’ясом.

Шкільне життя

Back to top button