Здоров'яПсихологія

5 несподіваних фактів про користь стресів

Вчені стверджують, що стрес може бути корисний для здоров’я.

Доктор Річард Шелтон з Університету Алабами в Бірмінгемі стверджує, що стрес далеко не завжди так шкідливий для організму, як прийнято думати. Якщо напруга стала хронічною або позначається на фізичному стані, тоді варто бити тривогу, проте, короткі сплески злості і роздратування, на думку вченого, йдуть тільки на користь.

Зростає інтелект

У стресових ситуаціях мозок додатково виробляє білки нейротрофіни, які підтримують нейрони в життєздатному стані, а також беруть участь у розвитку зв’язків межу ними. Експерименти з тваринами показали, що короткотривалий вплив стресу покращує пам’ять і здатність до навчання.

Посилюється імунітет

В умовах стресу організм «готується» до можливих небезпечних для здоров’я і життя ситуацій, виробляючи додаткову порцію інтерлейкінів – речовин, які частково відповідають за спроможність імунної системи. Таким чином стрес призводить до мобілізації захисних сил організму, правда, цей процес короткостроковий. Якщо стрес стає хронічним, то імунна система зношується і наоборт слабшає від частих «бойових тривог».

Розвивається витривалість

Стрес – це свого роду тренування психіки та емоційної системи людини. Стикаючись з дрібними стресами і вирішуючи проблеми, пов’язані з ними, ви стаєте більш стійкими до великих неприємностей.

З’являється мотивація

Позитивний стрес або еустрес дає сильну мотивацію до дії. Запитайте себе: в якому разі я швидше зроблю роботу – якщо термін не обмежений або якщо дедлайн вже завтра? Еустрес допомагає вам увійти в так званий «потік» – ресурсний та енергоємний стан, коли немає часу страждати, рефлексувати і відкладати на потім, а діяти потрібно рішуче.

Прискорюється розвиток

Згідно з дослідженнями вчених з університету Джонса Хопкінса, якщо жінка відчувала легкі або помірні стреси під час вагітності , моторика і рухова активність у її малюка розвинеться швидше, ніж у спокійної і розслабленої мами. Зворотний бік медалі – у таких дітей буде знижена здатність до концентрації уваги.

 

Шкільне життя

Back to top button