ГоловнеСертифікаціяУчительська

Сертифікація вчителів початкової школи розпочнеться у 2019 році — Гриневич

Сертифікація вчителів стартує як пілотний проект у 2019 році й стосуватиметься цього року вчителів початкової школи.

Про особливості сертифікації на форумі вчителів Liberal Arts, організованому Української академією лідерства, поінформувала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє  Укрінформ.

“Механізм сертифікації вчителів — інструмент мотивації і виявлення вчителів, які володіють методиками і підготовлені до НУШ. Це добровільний інструмент, який у 2019 році буде запроваджений як пілот. Ми розраховуємо на 1000 бажаючих вчителів, тому що маємо відпрацювати цей інструмент. …Роботу вчителів оцінюють освітяни, а не чиновники, це дуже важливо. Непроходження сертифікації не несе жодних наслідків, просто вчитель не отримує бонусів, які дає проходження сертифікації. Якщо пройшли сертифікацію, то отримуєте 20% надбавки до зарплати і маєте три роки цей сертифікат, який зараховують як атестацію. Тобто, вчителю не треба проходити атестацію, якщо він вже пройшов сертифікацію”, — зазначила Гриневич.

Вона наголосила, що сертифікація — це не тільки бонуси, а й відповідальність, тому що вчителі, які пройдуть її, мають поділитися досвідом з колегами.

“Ці люди мають поділитися своїм досвідом у своїй школі, в сусідній школі, в районі. Це вже завдання управлінців, як допомогти цьому вчителеві поділитися досвідом, створити йому майданчик”, — зазначила Гриневич.

Також вона повідомила, що пілотна стадія сертифікації стосуватиметься вчителів початкової школи.

“В 2019 році не більше 1000 вчителів, в 2020-2021 ми поступово збільшимо цю кількість. Ми розраховуємо, що пілотна стадія буде орієнтована на початкову школу, тому що … реформа повністю зайшла в неї. Також сертифікацію можуть пройти ті, хто має стаж не менше двох років. Це обов’язкова вимога”, — додала Гриневич.

За її словам, сертифікація складатиметься з кількох етапів.

Перший етап — тестування за типом ЗНО, яке проводитиме Центр оцінювання якості освіти.

Під час реєстрації на сертифікацію в УЦОЯО вчитель має заповнити лист самооцінки своєї праці і додати електронне портфоліо. Що саме має бути представлене в ньому, буде повідомлено пізніше. У пілотній процедурі сертифікації у 2019 році вчителям дадуть можливість додати портфоліо пізніше, щоб вони мали змогу і час підготувати його.

Третій етап — вивчення практичного досвіду вчителя, його проводитимуть працівники Державної служби якості освіти.

Визначення результатів сертифікації здійснюватиме комісія з представників УЦОЯО, Держслужби якості освіти, громадських організацій, профспілок. Міністр освіти повідомила, що у тестування буде поріг “склав/не склав”.

“Комісія визначатиме прохідний бал за тестовим компонентом і за практичним. Сертифікат видаватиметься учасникам, які з кожної цієї складової набрали кількість балів, що дорівнює або перевищує поріг “склав/ не склав. Якщо учасник подолав поріг з тестування, а з практичного досвіду не подолав, то комісія може розглянути електронне портфоліо вчителя, і якщо воно хороше, то виникає сумнів в об’єктивності вивчення практичного досвіду”, — розповіла Гриневич.

За її словами, ті, хто не пройде сертифікацію, не звільняються від атестації. Втім, пройти сертифікацію можна згодом. Також сертифікат не буде виданий тому учаснику, який не пройшов одну зі складових сертифікації.

Один коментар

  1. І знову реформа розпочинається проблемно.
    Чому учителів основної та старшої школи на початку введення сертифікації відсікають. Тобто вчителів в одній школі ставлять в нерівні умови праці (хоча б взяти, навіть, по надбавці до заробітної плати): одним вчителям можна пройти сертифікацію, іншим – зась.
    Як буде співставлятися сертифікація та атестація, адже сертифікація на 3 роки, а атестаці – на 5? Пройшов сертифікацію, а через 3 роки атестувався (або ж сертифікуєшся кожні 3 роки)…

Back to top button