План-конспект STEM-уроку алгебри у 8 класі «Формули коренів квадратного рівняння» + Презентація
Автор: Фоменко Алла Володимирівна
Навчальний заклад: Лиманський навчально-виховний комплекс “гімназія – ЗОШ І ступеня”
Тема: Формули коренів квадратного рівняння.
Мета:
- формування предметних компетентностей: сприяти засвоєнню учнями формули дискримінанту та формул коренів квадратного рівняння; сформувати первинні вміння знаходити за формулами дискримінант квадратного рівняння, за його значенням визначати кількість розв’язків квадратного рівняння й обчислювати корені квадратного рівняння.
- формування ключових компетентностей:
формувати вміння відбирати й використовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення мети;
формувати вміння розв’язувати задачі практичного змісту;
формувати вміння діяти за алгоритмом та складати алгоритми;
сприяти самовихованню наполегливості, ініціативності, зацікавленості до вивчення математики, дисциплінованості,
розвивати пам’ять, увагу, аналітичне мислення.
Очікувані результати:
Після даного уроку в учнів мають бути сформовані наступні компетентності:
математична: учень (учениця) засвоює формулу дискримінанта та коренів квадратного рівняння, вміє знаходити корені квадратного рівняння та визначати кількість коренів квадратного рівняння залежно від знака дискримінанта;
соціально-особистісна: вміє використовувати математичні підходи для розв’язування задач, що виникають в навколишньому світі;
загальнокультурні: розуміє, що формальний математичний апарат створює можливість для розв’язування задач, що виникають у повсякденній практичній діяльності людини.
Тип уроку: STEM – урок вивчення нового матеріалу (технології (Technology), технічна творчість (Engineering) та математика (Mathematics).)
Синхронізація програм:
| Предмет | Тема |
| Математика | Формули коренів квадратного рівняння |
| Інформатика | Алгоритми з розгалуженням |
| Трудове навчання | Р. «Основи проектування,матеріалознавства та технології обробки». Тема «Рамка для фото». |
Обладнання: інтерактивний комплекс, презентація за темою уроку, інтерактивні вправи на онлайн-сервісі LearningApps «Знайди пару» та «Пазли», гаджети (смартфони, планшети) з додатком для сканування QR-коду, комп’ютери зі встановленим програмним середовищем Python, аркуші фетру формату А4, фотокартки розміром 12х18см, QR-коди, тест на Google-формі.
Підручник: «Алгебра 8 клас» О.С.Істер
Технології, методи і прийоми: продуктивне навчання, проблемне навчання, міжпредметна інтеграція, практична робота, робота з підручником, демонстрація, пояснення, доповнена реальність, індивідуальне завдання.
Структура уроку:
- Організаційний етап (1 хв.)
- 2.Перевірка домашнього завдання (3 хв.)
- Актуалізація опорних знань (4 хв)
- Мотивація навчальної діяльності (4 хв)
- Повідомлення теми та мети уроку (2 хв)
- Вивчення нового матеріалу (8 хв)
- Засвоєння набутих знань (10 хв)
- 8.Узагальнення знань (9 хв)
- Підсумок уроку (3 хв)
- Домашнє завдання (1 хв.)