Конспекти уроків історії України 5 класУсі уроки історіїФайли

Україна в роки Другої світової (1939-1945) війни. Робота з візуальними і писемними джерелами, що зберігають пам’ять про історію України (5 клас. Історія України) + Презентація

Автор: Кузьмяк Володимир Михайлович

Навчальний заклад: Садковицька СЗШ І-ІІ ст. Воле-Баранецької ОТГ Львівської області

ТЕМА: Україна в роки Другої світової (1939-1945) війни.Робота з візуальними і писемними джерелами, що зберігають пам’ять про історію України.

Мета: ознайомити учнів з основними подіями  Другої світової війни та місцем в ній України, розкрити й показати на прикладах героїчну боротьбу українського народу проти фашизму і сталінського тоталітарного режиму; розвивати вміння складати розповідь, встановлювати хронологічну послідовність;  виховувати в учнів почуття патріотизму, гордості за героїчне минуле свого народу, готовності до захисту своєї Вітчизни.

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть: установлювати хронологічну тривалість і послідовність зазначених подій та явищ, співвідносити подію, історичне явище і століття; знаходити на карті території, пов’язані із зазначеними подіями та діяльністю людей; розповідати про історичну подію чи явище, історичних діячів на основі тексту підручника; виокремлювати в тексті головне й другорядне, складати простий план тексту підручника, зокрема у формі запитань; складати запитання щодо перебігу історичної події; висловлювати особисте ставлення до історичних подій, явищ і діячів.

Обладнання: історична карта, картки з текстовими і візуальними джерелами.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і формування нових навичок.

Основні поняття: Пакт про ненапад, Друга світова війна, окупаційний режим, Рух Опору.

Основні дати: 23 серпня 1939р.  – укладання Пакту про ненапад між СРСР і Німеччиною, 1939-1945рр. – Друга світова війна, 22 червня 1941р. – напад Німеччини на СРСР, 1944р. – визволення України, 8 травня 1945р. – капітуляція Німеччини.

Завантажити: Україна в роки Другої світової (1939-1945) війни. Робота з візуальними і писемними джерелами, що зберігають пам'ять про історію України (5 клас. Історія України) + Презентація + Сертифікат (Розмір: 2.5 MB, Завантажень: 1536)
  
Back to top button