Виховні години 1- 4 класВиховна роботаВиховний планКласному керівникуФайли

«Стежинка доброти» Програма виховної роботи з учнями 1-4 класів

Автор: Моравська Людмила Володимирівна

Навчальний заклад: Фастівський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10-Гімназія”

«Стежинка доброти»

Програма виховної роботи з учнями 1-4 класів

                               Пояснювальна записка                              

 

«Добро не лежить на дорозі,

його випадково не знайдеш.

Добра людина в людини

вчиться»

                                                                 Ч. Айтматов     

                                                                                                    

Сучасний стан суспільства закликає до пошуку рішень для виходу з тієї кризи, в якій воно перебуває. На жаль, сьогодні ми все частіше зустрічаємось з жорстокістю, грубістю, безсердечністю, недовірою, з людьми, які намагаються в усьому отримати лише користь для себе. Людина, зміцнівши інтелектуально, духовно зубожіла. Тому виникла гостра необхідність побудови навчальної та виховної роботи на новій основі. Цією основою є гуманна педагогіка, яка покликана утвердити в кожній дитині чуйність, сердечність, готовність прийти на допомогу, чутливе ставлення до всього навколишнього, одним словом, – доброту.

Про необхідність виховання в дітей з малих років почуття доброти переконливо писав у своїх творах видатний український педагог В. О. Сухомлинський. У статті «Народження добра» він підкреслював, що дитинство для дитини є природною школою сердечності. Вчитель покликаний «облагородити серце маленького громадянина, одухотворити його поривання і бажання вищою людською красою, чуйністю, співчутливістю.»

Найвища наука життя – мудрість. А найвища мудрість – бути добрим. А щоб зберегти добрі звички й традиції, треба просто вчити дітей робити добро. Саме на це спрямована програма виховної роботи з учнями 1-4 класів «Стежинка доброти».

Програма складена на основі державної національної програми «Діти України», законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Концепції виховання особистості в умовах розвитку української державності», Указу Президента України «Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян», Національної доктрини розвитку освіти  в XXΙ столітті.

Сутність програми полягає в поглибленні інформованості учнів про гуманістичні цінності, формуванні на цій основі світогляду молодших школярів, який відповідатиме вимогам гуманного суспільства виховання гуманістичних цінностей особистості як провідного показника гуманістичної вихованості.

Програма носить комплексний характер, так як вона дає можливість поєднання різних видів діяльності і форм роботи, налагодження зв’язків між урочною та позаурочною сферами життя школярів, одночасного використання можливостей виховання і навчання.

Програма розрахована на період виховної діяльності з учнями 1-4 класів з урахуванням їх вікових, індивідуальних та психолого-педагогічних особливостей.

Мета програми: створення ефективної моделі виховної системи в школі I ступеня на основі національних і загальнолюдських цінностей;

систематизація виховних завдань і цілей, спрямованих на виховання високоморальної, творчої, свідомої, компетентної особистості з громадянською позицією, здатною до життєтворчості і самореалізації у різних сферах життя .

Завантажити: «Стежинка доброти» Програма виховної роботи з учнями 1-4 класів + Сертифікат (Розмір: 546.2 KB, Завантажень: 2126)
Back to top button