Конспекти уроків правознавстваКонспекти уроків правознавства 9 класФайли

Що таке сім’я і шлюб (9 клас. Правознавство) + Презентація

Автор: Петренчук Любов Володимирівна

Навчальний заклад: Оріхівська гімназія №1 “Сузір’я” Оріхівської районної ради Запорізької області

Закони в житті твоєї сім’ї. Що таке сім’я і шлюб. Як укласти шлюб. Чи можуть неповнолітні укласти шлюб. Які особисті немайнові та майнові права і обов’язки мають подружжя.

Мета уроку: Ознайомити 9 – ти класників з основними положеннями Сімейного кодексу Укаїни про сім’ю і шлюб, про порядок укладення шлюбу, про особисті немайнові та майнові права і обов’язки подружжя, особливості укладення шлюбу неповнолітніми.

Формувати навички застосування своїх знань на практиці.

Сприяти поширенню правової культури та освіченості в учнівському середовищі.

Виховувати потребу у дотриманні українського законодавства.

Тип уроку: комбінований.

Види роботи: розповідь; бесіда; робота з текстом Конституції України, витягами з Сімейного кодексу, із підручником; перегляд презентації.

Основні поняття: шлюб, сім’я, майнові та немайнові права та обов’язки подружжя.

Обладнання: підручник В.Л. Сутковський, Т.М. Філіпенко  «Правознавство (практичний курс)» (Київ, 2009 р.);  Сімейний кодекс  України (Київ, 2004 р.); посібник О.Д. Наровлянського «Дидактичні матеріали основ правознавства» (Київ, 1999 р.); електронний додаток до журналу «ШБІЦ – повне видання» (№ 4/2013, №1/2014); зміни до Сімейного кодексу України від 24.12.2015 року; Конституція України; мультимедійна дошка; презентація.

Очікувані результати: учні повинні вміти розтлумачувати поняття “сім’я” і “шлюб”; обґрунтовувати важливість права людини на створення сім’ї; пояснювати, використовуючи положення статтей Сімейного кодексу України, умови укладання шлюбу (зокрема порядок укладання шлюбу неповнолітньою особою); називати окремі особисті немайнові права і обов’язки подружжя, характеризувати їх на окремих прикладах; аналізувати правові ситуації і пропонувати шляхи їх розв’язання на підставі норм сімейного права; висловлювати власні думки, щодо створення сім’ї.

Завантажити: Що таке сім'я і шлюб (9 клас. Правознавство) + Презентація + Сертифікат (Розмір: 8.6 MB, Завантажень: 3070)
Back to top button