Конспекти уроків української літератури 6 класУсі уроки української мови та літературиФайли

Емма Андієвська. Сучасна українська письменниця і художниця. «Казка про яян». Добро і любов до світу (6 клас. Українська література)

Автор: Голуб Валентина Дмитрівна

Навчальний заклад: Вигодська загальноосвітня школа I-III ступенів Мельнице-Подільська ТГ

Тема: Емма Андієвська. Сучасна українська письменниця і художниця. «Казка про яян». Добро і любов до світу. Порушення питань моралі, сили слова. Прихований повчальний зміст казки.

Мета:

  • навчальна: ознайомити учнів із життям і творчістю письменниці, опрацювати зміст казки, допомогти шестикласникам глибше зрозуміти притчевий зміст та художню вартість твору,з’ясувати  композицію казки, вчити виокремлювати  фантастичні елементи;
  • розвивальна: розвивати навички визначення головної думки твору, розвивати вміння грамотно висловлювати свої думки про прочитане, вміння виразно і вдумливо читати казки;
  • виховна: виховувати почуття людяності, милосердя, прищеплювати доброту, повагу до старших, душевну щедрість. Вчити робити власні висновки з приводу прочитаного.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь. Урок – мандрівка.

Методи та прийоми: слово вчителя, виразне читання, робота з текстом, творча робота, гра « Вірю – не вірю», «Мікрофон», «Ротація», сесія «Питання-відповідь»

Обладнання: портрет письменниці, репродукції картин, збірка творів,ілюстрації  до казки, дидактичний матеріал, «Катехизм християнської віри»

Теорія літератури: казка, притча, головна думка, композиція.

Back to top button