Здоров'я

30 років тому люди більше їли і менше важили

30 років тому люди більше їли і менше важили
30 років тому люди більше їли і менше важили
30 років тому люди їли на 600 калорій більше щодня, але при цьому були чомусь на 12 кг легше. Тепер добова калорійність знизилася, але сидячий спосіб життя зводить користь від цього нанівець.

Вчені з британського Інституту фіскальних досліджень з’ясували, що середній житель Туманного Альбіону 30 років тому споживав щодня на 600 калорій більше, ніж сьогодні, тобто його раціон був важчий на 20%. І, тим не менш, за вагою він був на 12 кг легше. Незважаючи на те, що безліч британців відмовилися за ці роки від “сміттєвої” їжі і фаст-фуду, країні як і раніше загрожує епідемія ожиріння. І це пов’язано з тим, що люди постійно знижують свою фізичну активність. Справжня загроза для здоров’я це сидячий спосіб життя.

600 калорій це еквівалент бургера з картоплею з якого-небудь фаст-фуд ресторану або 1,7 літрів пива. Так, сьогодні люди більш відповідально ставляться до свого раціону і ведуть більш ретельний підрахунок калорій. Добовий раціон вдалося помітно скоротити, але це не компенсується такою ж кількістю фізичних навантажень. А худнути без навантажень марно.

Вчені також вважають, що їх результати показують, як важко буває для людей з віком контролювати свою вагу. У молодості процеси метаболізму в організмі протікають значно більш швидко, ніж у зрілості. І люди стають більш уразливі перед різного роду цукрами та жирами, якими наповнені сучасні продукти харчування.

Сучасні британці вважають за краще їсти на сніданок злаки, а не смажену їжу, вони активно купують знежирене молоко, вживають більше риби і менше червоного м’яса, а також рідше налягають на алкоголь. Однак без фізичної активності все це не призводить до помітних результатів.

Back to top button