Позаурочна робота у початковій школіУсі уроки початкова школаФайли

Сценарій вистави Білосніжка (1-7 класи)

Автор: Шебедя Ксенія Олексіївна

Навчальний заклад: Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 імені Героя України Олександра Аніщенка Сумської міської ради

Принцеса Білосніжка

 Музичний спектакль для дитячого театру за мотивами казки Братів Грімм

 

Декорації. Основні декорації вистави – замок чаклунки і будиночок гномів – краще намалювати на полотні і розмістити на легко пересувається ширмі (з однієї й іншої сторони). Крім того, будуть потрібні: трон і котел для чаклунки, дерева для зображення лісу.

Музичне оформлення. У цьому спектаклі все герої співають і танцюють. Для його музичного оформлення створений авторський саунд-трек. Однак музику можна підібрати (або скласти) самостійно.

Актори. Всі актори – діти від 5 до 12 років. Фея і дзеркало можуть бути віртуальними (голос). Мешканці казкового лісу – зайчики, білочки, пташки, лисички – кількість і «асортимент» цих персонажів обмежується тільки фантазією юних акторів і розміром сцени. Їх ролі – це театральна гра, заснована на дитячій безпосередності. Роль Білосніжки, принца, кажанів можна доручити молодшим школярам. «Дорослі» ролі (королева, білка-вихователька на ім’я Пані Пухнастий Хвіст) грають старші дівчатка (11-12 років). При бажанні можна підключити до вистави батьків. Тоді чаклунка вийде більш колоритною.

Костюми. Реквізит. Костюми головних героїв казки повинні бути максимально впізнавані. Головний атрибут звіряток і кажанів – головний убір, основа для костюма – гімнастичні купальники. У кажанів – чорні крила і напівмаски.

Дзеркало чаклунки, чарівна книга, інгредієнти «чаклунського зілля», подарунки для Білосніжки і інші цікаві дрібниці можна змайструвати разом з дітьми і батьками.

Робота над виставою. Основна форма роботи над виставою – театральна гра. Казка широко відома завдяки диснеївському мультфільму, тому педагог-режисер пропонує дітям пограти то в кажанів, то в гномів, то в звіряток, даючи простір їх фантазії. Не варто відразу розучувати тексти за ролями – вони легко запам’ятовуються в процесі ігор. І ролі для себе діти, як правило, вибирають самі, уживаючи в них під час гри. Завдання педагога-режисера – вміло направляти активність юних акторів, а також індивідуально попрацювати з більш старшими хлопцями, які виконують «дорослі» ролі.

Завантажити: Сценарій вистави Білосніжка (1-7 класи) + Сертифікат (Розмір: 334.6 KB, Завантажень: 1985)
Back to top button