Головне

26-річний творець Tumblr, який кинув школу, став мільярдером після угоди з Yahoo!

Девід Карп
Девід Карп
26-річний американець Девід Карп став мільярдером після того, як інтернет-компанія Yahoo! уклала з ним угоду на покупку сервісу Tumblr . Рада директорів інтернет-гіганта на вихідних схвалила придбання за 1,1 мільярда доларів, передає All Things Digital .

З офіційною заявою про купівлю сервісу, що є результатом шеститижневих переговорів, компанія оголосить у понеділок. Це стане найбільшою купівлею Yahoo! з часу приходу гендиректора Марісси Майєр в липні 2012 року, а також найдорожчою угодою в історії соцмереж за останні роки. Так, популярний фотосервіс Instagram обійшовся Facebook в минулому році в мільярд доларів, порівнює The New York Times .

Незважаючи на свого нового власника, Tumblr залишиться незалежним сервісом, а Девід Карп буде виступати в ролі його гендиректора ще як мінімум чотири роки. У той же час, Yahoo! планує об’єднати рекламний бізнес Tumblr з власною інфраструктурою. Але одна з головних причин, по якій інтернет-гігант купив сервіс – це залучення нової, молодіжної аудиторії. “Yahoo! необхідно знову стати класним і почати ще краще відповідати потребам користувачів”, – цитує All Things Digital Майєр.

Сайт Tumblr, який дозволяє користувачам публікувати повідомлення, зображення, відеоролики, посилання, цитати та аудіозаписи, до угоди оцінювався приблизно в 800 мільйонів доларів. Зараз на ньому зареєстровано майже 108 мільйонів блогів. Таку популярність він придбав за п’ять років, починаючи з 2007 року, коли його заснували Девід Карп і Марко Арменто. У 2010 році Армента покинув компанію.

А Карпо продовжує заробляти на своєму винаході. Його успіх примітний на тлі того, що у ньюйоркця немає не тільки вищої освіти, а й навіть повної середньої. Карп провчився вісім років в середній школі в The Calhoun School, після чого вступив в дев’ятий клас до школи Bronx Science. Але вже через рік кинув навчання і навіть не став вступати до університету.

У Карпа в цей час були справи поцікавіше – в 14 років він почав проходити курс стажування у телепродюсера та аніматора Френка Сейберта, після чого продовжив працювати в якості консультанта з програмного забезпечення для американського інтернет-порталу UrbanBaby, націленого на аудиторію в особі молодих батьків. Карп покинув UrbanBaby в 2006 році, і вже наступного року представив своє багатообіцяюче дітище, пише New York Daily News .

До минулого року Карп знімав зі своєю дівчиною скромну квартиру. Зараз вони живуть в лофт за 1,6 мільйона доларів в модному бруклінськом районі Вільямсбург, популярному серед представників арт-середовища. Хоча за словами Карпа, він продовжує вести скромний спосіб життя. “У мене немає безлічі книг чи одягу, як у інших. Мене завжди вражало, як люди витрачають стільки грошей, щоб обставити свій будинок”, – сказав він.

Back to top button