ГоловнеЗдоров'я

24 березня 2013 року Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня 2013 року Всесвітній день боротьби з туберкульозом
24 березня 2013 року Всесвітній день боротьби з туберкульозом
Всесвітній день боротьби із ТБ – це можливість підвищити обізнаність про небезпеку туберкульозу (ТБ) у всьому світі і про ситуацію в області профілактики ТБ і боротьби з ним. Це також можливість для зміцнення політичної і соціальної рішучості з метою забезпечення подальшого прогресу у боротьбі із захворюванням.

В останні роки був досягнутий вражаючий прогрес на шляху просування до глобальної мети щодо зменшення числа випадків захворювання ТБ і смерті від нього: смертність від ТБ у всьому світі знизилася більш ніж на 40% порівняно з рівнем 1990 року, захворюваність також знижується. Нові інструменти для боротьби з ТБ, такі як діагностичні експрес-тести, допомагають застосовувати відповідні заходи щодо цієї хвороби.

Але глобальна проблема залишається величезною, а проблеми як і раніше значні:
– в 2011 році, за оцінками, відбулося 8,7 мільйона нових випадків захворювання на ТБ і 1,4 мільйона випадків смерті від ТБ;
– більше 95% випадків смерті від ТБ відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Найбільш страждають бідні співтовариства і вразливі групи населення, але ця хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, що становить небезпеку для всіх людей;
– ТБ входить в число трьох основних причин смерті жінок у віці 15-44 років;
– за оцінками, в 2011 році відбулося 0,5 мільйона випадків захворювання і 64 000 випадків смерті серед дітей;
– в боротьбі з ТБ із множинною лікарською стійкістю (МЛС-ТБ) спостерігається повільний прогрес: до кінця 2011 року лікування отримували 60 000 пацієнтів – це тільки кожен п’ятий із зареєстрованих пацієнтів із ТБ, які, за оцінками, мають МЛС-ТБ;
– для виконання рекомендації ВООЗ щодо негайного надання антиретровірусної терапії (АРТ) всім пацієнтам з ТБ, у яких ВІЛ, масштаби наданої АРТ таким пацієнтам необхідно подвоїти; та
темпи просування Африканського та Європейського регіонів до мети по скороченню смертності від ТБ в два рази за період 1990 – 2015 рр.. не достатні для її досягнення.

Брак фінансування на лікування ТБ і боротьбу з ним також значна. На лікування ТБ і боротьбу з ним в країнах з низьким і середнім рівнем доходу протягом 2013 – 2015 рр.. щорічно необхідні 8 мільярдів доларів США. Щорічна нестача фінансування обчислюється в 3 мільярди доларів США. Міжнародне донорське фінансування має вирішальне значення в 35 країнах з низьким рівнем доходу, де донори забезпечують більше 60% поточного фінансування.

Зупиніть ТБ поки я живий

2013 рік – це другий рік дворічної кампанії Всесвітнього дня боротьби з ТБ, проведеної під гаслом «Зупиніть ТБ поки я живий».

Всесвітній день боротьби з ТБ проводиться спільними зусиллями ВООЗ та Партнерства «Зупинити ТБ». У цей день люди, які страждають від ТБ, і спільноти, в яких вони живуть, організації громадянського суспільства, провайдери медичної допомоги та інші партнери отримують можливості для обговорення та планування майбутньої співпраці з метою виконання обіцянки зупинити ТБ протягом нашого життя шляхом проведення інформаційно-пропагандистської роботи і різних заходів.

Джерело: ВООЗ

Back to top button