Методика викладання зарубіжної літературиПозаурочна робота із зарубіжної літературиУсі уроки зарубіжної літературиФайли

Фанфіки – різновид творчості фанатів популярних творів мистецтва

Автор: Воробйова Валентина Федорівна

Навчальний заклад: Волноваський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №6 Донецької області

Фанфіки – різновид творчості фанатів популярних творів мистецтва

Що таке фанфіки?

Допоки у людини  є бажання вчитися, вона буде жити, а не існувати. Я дуже люблю читати , а ще фантазувати  і уявляти  подальші долі улюблених  героїв.

Одного разу в Інтернеті я випадково потрапила на сторінку, де були надруковані  історії  продовження  життя  Гаррі Поттера. Мені стало цікаво, що то за вид творчості. Що я дізналася…

Виявляється,що історії продовження доль героїв, переміщення у часовому  просторі і т.п., це – фанфіки.  Літературні  фанфіки – це різновид  творчості фанатів популярних творів  мистецтва,  похідний оригінальний твір, заснований на якомусь оригінальному творі, використовується його ідея сюжету або персонажі.

Ще мені стало відомо, щодо фанфіків, є  різні думки про походження та види фанфіків. На думку Ксенії Прасолової, літературознавця, вчителя світової літератури,  фанфікшн (те ж саме, що фанфік) є емоційним та інтерпретативним відгуком  читача  на  масову продукцію. Це  література апропріації  (від латин. appropriatio) – освоєння  або присвоєння  (пряме , непряме) матеріалу,сюжету,героїв. Де особистісне стає масовим.

Ніна Васильєва відносить  фанкфікшн до жанру фольклору (постфольклору) ,а А. Дерехо  вважає, що це – література апропріацій, тобто  продовження твору   іншим  письменником ( наприклад, продовження   «Кентерберійських оповідань» Джеффрі Чосера, написане Джоном Лідгейтом)

Фанфікшн є феноменом  масової  культури, особливо  набутий  популярності на межі 20-21 століть . Але відомо, що коли  з’явились  твори  Шерлока Холмса, дуже багато прихильників створювали оповідання (фанфіки) про його героїв.

Завантажити: Фанфіки – різновид творчості фанатів популярних творів мистецтва + Сертифікат (Розмір: 584.7 KB, Завантажень: 84)
Back to top button