АнонсНова українська школа (НУШ)

21 серпня відбудеться Всеукраїнська серпнева конференція, присвячена старту Нової української школи

21 серпня 2018 у Києві за участі керівництва держави пройде масштабний освітній форум – Всеукраїнська серпнева конференція «Нова українська школа – старт реформи, участь громад»

Місце проведення: виставковий центр «АККО-Інтернешнл» (м. Київ, пр. Перемоги, 40 б)

Початок конференції: 10.00

Прохід журналістів до зали: з 9.00 до 9.45

Акредитація ЗМІ: до 16.00 20 серпня

Для акредитації просимо надіслати на адресу kirilova@mon.gov.ua наступну інформацію:

  1. Прізвище, ім’я та по батькові.
  2. Дата народження.
  3. Назва ЗМІ.
  4. Посада.
  5. Телефон.
  6. Серія та номер паспорта.
  7. Копія паспорта (1-ша сторінка).
  8. Номер (та за наявності серія) посвідчення.
  9. Копія редакційного посвідчення

Під час конференції відбудеться низка різнопланових дискусій та панелей: про старт Нової української школи, розвиток інклюзивної освіти, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, пілотування 2-го класу НУШ, прозорі фінанси в школах тощо.

Також у межах заходу працюватимуть різні виставки, майстер-класи та інші інтерактивні зони.

Довідково: У вересні 2018 року по всій Україні діти підуть в перший клас Нової української школи. Старту реформи передувала масштабна підготовка, направлена та 3 основні зміни: створення нового освітнього середовища, нового змісту освіти та перепідготовка вчителів.

Новий зміст освіти було закладено через новий Державний стандарт початкової освіти. У ньому визначено вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти, тобто, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів. Разом з них було ухвалено 4 базові навчальні плани. Новий Держстандарт впродовж 2017-2018 навчального року було пропілотовано в 100 школах по всій Україні. Ці результати були використані під час підготовки методик навчання для НУШ.

Упродовж лютого-червня 2018 року понад 22 тис вчителів, що братимуть перший клас Нової української школи, пройшли підвищення кваліфікації. Воно  складалося з дистанційного онлайн-курсу на порталі EdEra та трьох очних сесій в обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти, в межах яких спеціально підготовлені тренери закріплювали знання педагогів на практиці. Також підвищення кваліфікації пройшли вчителі іноземних мов.

На обладнання початкової школи Уряд виділив майже 1 млрд гривень. 40% цих грошей спрямовується на закупівлю дидактичних матеріалів, ще 40% – на закупівлю сучасних меблів, а 20% йде на купівлю комп’ютерного обладнання. Субвенція надана місцевим органам самоврядування на засадах співфінансування: 70/30 – для шкіл в містах обласного значення; 90/10 – для шкіл в районах та ОТГ; 95/5 – для шкіл в гірській місцевості та на лінії зіткнення.

Також відповідно до Меморандуму між МОН та The LEGO Foundation усі перші класи в Україні, що навчатимуться з 1 вересня 2018 року, безкоштовно отримують набори LEGO, які допоможуть впроваджувати ігрові та діяльнісні методи навчання в освітній процес. Так, кожен учень забезпечується набором «Шість цеглинок», а кожен клас – набором «LEGO Play Box».

Back to top button