Головне

20 років дистрибутиву Debian

20 років дистрибутиву Debian
20 років дистрибутиву Debian
Перший реліз дистрибутива Debian відбувся 16 серпня 1993 року. Іншими словами, ця операційна система відзначила день народження – 20 років. Святкування ювілею відбулося під час чергової щорічної конференції Debian, DebConf13 .

Згідно офіційному сайту , «проект Debian був заснований Ієном Мердоком як проект по справжньому вільного співтовариства, що має на меті побудову вільної операційної системи. З тих пір проект виріс і став одним з найбільш великих і найбільш впливових проектів ПЗ з відкритим вихідним кодом. Доступний на 70 мовах і підтримує величезну кількість комп’ютерних архітектур, Debian називає себе універсальної операційною системою; поточний випуск включає більше 20 000 пакетів ПЗ для більше десяти комп’ютерних архітектур, що працюють на звичайних настільних комп’ютерах, ноутбуках, мобільних телефонах, планшетах і великих обчислювальних мейнфреймах. Debian є основою більше сотні інших дистрибутивів Linux , включаючи Knoppix і Ubuntu. Тисячі добровольців з усього світу працюють разом над створенням і супроводом системи Debian, багато з них віддають цьому свій вільний час.

Головними сильними сторонами проекту Debian є його база добровольців і відданість ідеї надання найкращої з можливих операційних систем. Крім DebConf більша частина взаємодії учасників відбувається в інтернеті через списки розсилки та чат-кімнати. На відміну від інших дистрибутивів Linux східного розміру Debian є незалежною некомерційною організацією, вона не підтримується якою-небудь комерційною компанією. Схильність Debian до ідей вільного ПЗ, його некомерційна природа та відкрита модель розробки зробила її унікальною операційною системою серед інших дистрибутивів вільного ПЗ».

Back to top button