20 років дистрибутиву Debian

20 років дистрибутиву Debian

20 років дистрибутиву Debian

Перший реліз дистрибутива Debian відбувся 16 серпня 1993 року. Іншими словами, ця операційна система відзначила день народження – 20 років. Святкування ювілею відбулося під час чергової щорічної конференції Debian, DebConf13 .

Згідно офіційному сайту , «проект Debian був заснований Ієном Мердоком як проект по справжньому вільного співтовариства, що має на меті побудову вільної операційної системи. З тих пір проект виріс і став одним з найбільш великих і найбільш впливових проектів ПЗ з відкритим вихідним кодом. Доступний на 70 мовах і підтримує величезну кількість комп’ютерних архітектур, Debian називає себе універсальної операційною системою; поточний випуск включає більше 20 000 пакетів ПЗ для більше десяти комп’ютерних архітектур, що працюють на звичайних настільних комп’ютерах, ноутбуках, мобільних телефонах, планшетах і великих обчислювальних мейнфреймах. Debian є основою більше сотні інших дистрибутивів Linux , включаючи Knoppix і Ubuntu. Тисячі добровольців з усього світу працюють разом над створенням і супроводом системи Debian, багато з них віддають цьому свій вільний час.

Головними сильними сторонами проекту Debian є його база добровольців і відданість ідеї надання найкращої з можливих операційних систем. Крім DebConf більша частина взаємодії учасників відбувається в інтернеті через списки розсилки та чат-кімнати. На відміну від інших дистрибутивів Linux східного розміру Debian є незалежною некомерційною організацією, вона не підтримується якою-небудь комерційною компанією. Схильність Debian до ідей вільного ПЗ, його некомерційна природа та відкрита модель розробки зробила її унікальною операційною системою серед інших дистрибутивів вільного ПЗ».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*