Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історіїФайли

Російський визвольний та польський національно-визвольний рухи на українських землях у 20—30-ті рр. XIX ст. (9 клас. Історія України)

Автор: Грибанова Катерина Петрівна

Навчальний заклад: Навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 – гімназія ім. О.С. Пушкіна м. Тульчина Тульчинської міської ради Вінницької області

 Тема. Російський визвольний та польський національно-визвольний рухи на українських землях у 20—30-ті рр. XIX ст.

 Мета: розкрити причини поширення західноєвропейських революційних ідей в Україні, проаналізувати діяльність декабристів в Україні та історичне значення декабристського руху для України; довести, що Польське повстання 1830-1831 рр. мало антиколоніальний і антифеодальний характер; відпрацювати вміння і навички учнів складати і виступати з короткими історичними довідками, а також із невеликими доповідями; виховувати в учнів інтерес до суспільно-політичного руху в Наддніпрянській Україні у XVIII — першій половині XIX ст.

Основні терміни і поняття:  таємні організації, декабристи, федерація.

Обладнання: підручник, історична карта, документи.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Очікуванні результати:

Після цього уроку учні зможуть:

  • визначати причини поширення західноєвропейських революційних ідей в Україні;
  • аналізувати діяльність декабристів в Україні;
  • застосовувати і пояснювати терміни «декабристи», «федерація»;
  • показувати на карті місця повстань декабристів;
  • доводити, що Польське повстання 1830-1831 рр. мало антиколоніальний характер;
  • розвинуть вміння працювати з історичними джерелами, робити висновки, узагальнення, порівняння, висловлювати свою точку зору, аргументувати, посилаючись на джерела, свою позицію.
Завантажити: Російський визвольний та польський національно-визвольний рухи на українських землях у 20—30-ті рр. XIX ст. (9 клас. Історія України) + Сертифікат (Розмір: 495.8 KB, Завантажень: 454)
Back to top button