Позаурочна робота у початковій школіУсі уроки початкова школаФайли

Сценарій тематичного тижня «Знай свої права дитино, та про обов’язки не забувай!» для учнів 3-4 класів

Автор: Малик Світлана Володимирівна

Навчальний заклад: Грімненський ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Сценарій  тематичного тижня

«Знай свої права дитино, та про обов’язки не забувай!»

для учнів 3-4 класів

Інструментом досягнення завдань нової української школи є інноваційна діяльність, яка має на меті внесення в освітній процес якісно нових елементів. А для цього пропонують нові технології, що допомагають реалізувати особистісно – орієнтований підхід до навчання, виховати компетентну людину.  Однією із таких продуктивних технологій є використання тематичних тижнів в освітньому процесі.

Тематичні тижні (декади) у школі — одна з цікавих масових форм організації освітнього процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності. Кожен тиждень має свою назву, що окреслює певний зміст наповнення навчального матеріалу. Так, усі уроки за розкладом спрямовані на реалізацію єдиної навчальної мети, що знаходить своє логічне продовження у виховних заходах.

У  програму  тематичного тижня доцільно включати випуск газет, організовувати виставку малюнків, зустрічі з цікавими людьми,  конкурси, усні журнали, огляди, турніри, змагання, презентації творчих проектів, аукціони ідей, заочні подорожі, екскурсії, творчі звіти, літературно-музичні вітальні. Під час предметних тижнів вчителі дають відкриті уроки, зазвичай нестандартні, залучаючи до їх проведення учнів.

Це дає змогу:

  • посилити взаємозв’язок урочної та позаурочної діяльності;
  • максимально залучити молодших школярів до практичної діяльності з використанням інтерактивних методів навчання, методів навчання в русі, набуття нових знань, умінь і навичок у процесі практикумів, зустрічей, екскурсій, квестів і КВК, роботи в парах і малих групах для учнів 1-2 класів, групової та командної роботи для 3-4 класів;
  • посилити виховний компонент уроків.

Результативність проведення тижня залежить від ретельної підготовки, творчої організації процесу.

Розглянемо особливості застосування тематичного тижня «Знай свої права дитино, та про обов’язки не забувай!» в умовах реалізації завдань правового виховання молодших школярів.

Метою проведення тематичного тижня є: надання учням початкових класів теоретичних знань про права дитини та вміння використовувати їх у повсякденному житті під час вирішення конфліктних ситуацій;  розвивати вміння самостійно вивчати матеріал, критично мислити, доводити свою думку; виховувати у них повагу до прав інших людей.

Завдання тематичного тижня:

  • Ознайомити дітей із своїми правами, обов’язками та документами, що їх регламентують;
  • формувати навички правової свідомості, як сукупності правових уявлень, поглядів, переконань та почуттів;
  • формувати навички роботи учнів з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини;
  • виховувати у кожної дитини почуття впевненості у собі через розуміння особистої цінності і цінності кожної людини;
  • розвивати навички роботи над проектом, логічне мислення, вміння виділяти важливу інформацію;
  • виховувати повагу до прав людини, співчуття до людей, чиї права порушуються, взаємоповагу, толерантність;
  • дібрати вірші, загадки, уривки з відомих казок до обраної теми.

Очікувані результати:

В результаті проведення тематичного тижня учні:

-збагатять знання про права  та обов’язки громадянина;

– отримають вміння діяти в колективі, допомагати одне одному;

– відбудеться виховання впевненості у своїх силах, у можливості досягти успіху.

Учасники: учні 3 класів.

В рамках тижня будуть проведені різноманітні заходи як освітнього, так і творчого напрямку. Заплановано залучити до участі дітей 3 класу, з урахуванням їх вікових особливостей. Активних учнів та кращі творчі роботи будуть оцінені грамотами на церемонії закриття.

Сподіваюсь, що проведення цього тижня допоможе учням збагатити свої знання в області права, набути навички застосування на практиці, сприятиме вихованню правової культури молоді.      

Завантажити: Сценарій тематичного тижня «Знай свої права дитино, та про обов’язки не забувай!» для учнів 3-4 класів + Сертифікат (Розмір: 1.6 MB, Завантажень: 51)
Back to top button