Здоров'я

15-хвилинної сонячної ванни достатньо, щоб впоратися з артритом

15-хвилинної сонячної ванни достатньо, щоб впоратися з артритом
15-хвилинної сонячної ванни достатньо, щоб впоратися з артритом
Люди, що живуть в країнах, де часто світить сонце, рідше хворіють на ревматоїдний артрит, на думку американських учених. Вони досліджували 200000 жінок. Основна ідея тут полягає в тому, що вітамін D, що виробляється на сонці, позитивно впливає на тіло. Правда, лежати цілий день на сонці не варто.

Ревматоїдний артрит викликаний тим, що імунна система атакує суглоби людини, викликаючи біль. Він частіше зустрічається серед жінок. Як відзначають співробітники Гарвардської медичної школи, їм вдалося простежити за двома групами жінок. За однією стежили з 1976 року, а за другою – з 1989 року. Стан здоров’я порівнювали з рівнем UV-B випромінювання в тому місці, де жили добровольці. У першій групі жінки, що жили в самих сонячних частинах США і одержували найбільше опромінення, на 21% рідше страждали від артриту в порівнянні з тими, хто найменше часу проводив під сонцем. Але ось рівень опромінювання ніяк не вплинув на другу групу. Можливо, причина у використанні сонцезахисного крему.

Що стосується вітаміну D, то раніше вже було встановлено: він пов’язаний і з іншими імунними розладами,на зразок, розсіяного склерозу. Можливо, вітамін впливає на імунні клітини. Зараз проводяться лабораторні дослідження, які повинні показати, чи здатний вітамін змінити агресивну імунну відповідь. Поки ж фахівці радять проводити по 15 хвилин на сонці влітку з відкритими руками і обличчям.

Back to top button