ГоловнеЗдоров'я

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом

14 листопада  - Всесвітній день боротьби з діабетом
14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом
Сьогодні, 14 листопада у світі відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом.

14 листопада народився Фредерік Бантінг, який разом із Чарльзом Бестом зіграв вирішальну роль у відкритті у 1922 році інсуліну – ліків, що рятують життя людям, хворим на діабет.

В ООН зазначають, що мета Всесвітнього дня боротьби з діабетом – просвітити громадськість про причини, симптоми, ускладнення та лікування цього захворювання.

Як відомо, діабет – це хронічна хвороба, яка розвивається у тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну або коли організм не може ефективно використовувати інсулін, що виробляється ним.

Інсулін – це гормон, який регулює рівень вмісту цукру у крові. Загальним результатом неконтрольованого діабету є гіперглікемія (підвищений рівень вмісту цукру у крові), що з часом призводить до серйозного пошкодження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин.

За деякими даними, на даний час 366 млн людей живе з діабетом. Як очікується, до 2030 року ця цифра зросте до понад 550 мільйонів. Від діабету вмирають щорічно 4,6 мільйона осіб. Кожні п’ять секунд кількість людей із цим діагнозом збільшується на одиницю, кожні сім секунд один хворий помирає.

На сьогоднішні на цукровий діабет хворіють 1 млн 226 тисяч українців, у тому числі у 200 тисяч людей цукровий діабет першого типу, тобто вони є інсулінозалежним пацієнтами.

У вересні повідомлялося, що групі учених з Оксфордського та Кембриджського університетів вперше вдалося виділити ген, відповідальний за чутливість тканин до дії інсуліну. Автори дослідження припускають, що це досягнення змінить підхід до лікування діабету другого типу.

Back to top button