ГоловнеУчительська

12-річне навчання у школі – це європейський стандарт освіти, – Гриневич

Перехід на 12-річне навчання у середній школі – це наближення до європейських стандартів освіти.

Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич в інтерв’ю ZN.UA.

“Перед нами величезна інформаційна робота. Потрібно буде пояснити, що таке 12-річна школа і чому в Європейському Союзі до 18 років людина обов’язково отримує шкільну освіту”, – сказала вона.

“Інша справа, що нам треба диверсифікувати ці можливості для людини, щоб вона протягом трирічної старшої профільної освіти могла отримати професію. Так влаштовано освіту в Європейському Союзі, тому що це дозволяє підготувати дітей, підлітків до життя у суспільстві XXI століття. А це вимагає нового змісту і більшого часу навчання. Українські школярі нічим не гірше однолітків з Великобританії, Фінляндії чи Польщі. Тому ми не відступимо, хоча буде важко”, – підкреслила чиновник.

За її словами, перехід на 12-річну систему шкільного навчання передбачає проект базового закону “Про освіту”. “Ми нарешті доробили і підготували до першого читання цей важливий законопроект. Цьому передували дуже широке обговорення і напружена робота – не тільки моя і парламентського комітету, але і дуже широкого кола експертів, громадянського суспільства. Для мене надзвичайно важливо довести справу до кінця і прийняти закон на цій сесії парламенту”, – заявила міністр. “Об’єктивно це зрілий якісний документ, який забезпечує справжню реформу в освіті”, – додала Гриневич.

Back to top button