Конспекти уроків історії України 11 класУсі уроки історіїФайли

Людський вимір історії: трагедія кримськотатарського народу (11 клас. Історія України)

Автор: Чабан Тетяна Василівна

Навчальний заклад: Медведівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М. Залізняка Чигиринської районної ради Черкаської області

Людський вимір історії: трагедія кримськотатарського народу

Мета: з’ясувати причини, хід та наслідки депортації кримськотатарського населення, використовуючи різні історичні джерела; сформувати переконання у тому, що відповідальність групи людей чи однієї людини не можна переносити на весь народ; розвинути навички дослідницької роботи, використовуючи різні джерела; удосконалювати уміння висловлювати власну думку та проводити історичні паралелі; виховувати почуття відповідальності за власні дії, толерантне ставлення до представників національних меншин, повагу до своєї історії, почуття патріотизму.

Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть:

  • порівнювати різні думки, що існують в історичній науці, стосовно депортації кримськотатарського народу та висловлювати власну думку;
  • працювати з історичними документами, спогадами очевидців, відео матеріалами, критично їх оцінювати;
  • характеризувати політику радянського союзу стосовно кримських татар;
  • толерантно підходити до питання «провини» у війнах; не судити народ як татарський, так і радянський за діями однієї людини, чи певної групи людей.

Тип уроку: відео-урок

Форма проведення: урок засвоєння нових знань із поетапним закріпленням вивченого

Обладнання: підручник Пометун О.І. «Історія України: підручник для 11 кл. – Харків: Сиция, 2012.»; роздатково-дидактичний матеріал: № 1 – таблиця «Татари в роки Великої Вітчизняної війни», № 2 – спогади Насібе Бурсеїдової; дошка, картки-прапорці України, проектор, комп’ютер, відеоролики та уривки з фільму «Хайтарма» 2013 р., режисер-постановник Ахтем Сеітаблаєв (можна скачати за посиланнями).

Завантажити: Людський вимір історії: трагедія кримськотатарського народу (11 клас. Історія України) + Сертифікат (Розмір: 470.5 KB, Завантажень: 518)
Back to top button