Позаурочна робота з української мови та літературиУсі уроки української мови та літературиФайли

Позакласний захід з формування читацької компетентності учнів 9 класу (інтелектуально-розважальна гра за творчістю Т.Г. Шевченка)

Автор: Збуринь Галина Миколаївна

Навчальний заклад: Комунальний заклад “Гімназія зі структурним підрозділом початкової школи №44 Маріупольської міської ради Донецької області”

Позакласний захід з формування читацької компетентності учнів 9 класу (інтелектуально-розважальна гра за творчістю Т.Г. Шевченка)

Мета: залучити учнів 9 класу до читання української літератури; виховувати любов та інтерес до книги; повторити й узагальнити вивчений матеріал про творчий шлях Т.Г. Шевченка;  сприяти розвитку пам’яті, логічного та абстрактного мислення, допитливості, пізнавальних інтересів, самоосвітніх умінь та навичок, формувати вміння узагальнювати, доводити власні думки; виховувати повагу до видатного українського письменника – Т.Г. Шевченка.

Тип заходу: в форматі інтелектуально-розважальної гри Гра проводиться для дев’ятикласників. Кількість учасників гри – всі учні класу розділені на дві команди.

Актуальність заходу:

До 9 класу інтенсивність читання у школярів знижується. Соціологи пов’язують це із загостренням особистісних проблем і проблем з батьками. До того ж з віком у школярів формується ставлення до читання як примусового і нудного заняття, яке нікому не потрібне. Успішне складання ДПА з літератури, звичайно ж, передбачає поглиблене уважне читання. Гра передбачає знання текстів художніх творів Т.Г. Шевченка, вивчених в рамках програми з літератури в 9 класі, вона розвиває, дає поштовх до самостійного читання.

Підготовчий етап: учні заздалегідь отримують завдання повторити твори Т.Г. Шевченка, які вони вивчали  за курс 9 класу.

Обладнання: конспект, портрет Т.Г. Шевченка, картини «Катерина» та «Сон» окремі столи і стільці для кожної команди,

Журі: вчителі-словесники, бібліотекар.

Завантажити: Позакласний захід з формування читацької компетентності учнів 9 класу (інтелектуально-розважальна гра за творчістю Т.Г. Шевченка) + Сертифікат (Розмір: 658.7 KB, Завантажень: 58)
Back to top button