АнонсКонспекти уроків правознавстваПозаурочна робота з історії та правознавстваФайли

10 грудня у світі відзначається День прав людини

Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні (#SID2017) пропонує ідеї для заходів із дітьми та молоддю з висвітлення прав людини в Інтернеті.

На 21-й сесії ООН у 2012 році спеціальний доповідач із питань про заохочення і захист права на свободу думок та їх вільне вираження Франк Ла Рю підкреслив, що немає необхідності вводити нові правозахисні стандарти для Інтернету, оскільки принципи і доктрини в області прав людини застосовуються як в режимі оф-флайн, так і в режимі он-лайн.

У  Рекомендаціях для розвитку дослідницької стратегії ЮНІСЕФ «Права дітей в цифрову еру» (2013) зазначається, що ЮНІСЕФ має можливість стати світовим лідером у захисті дитини он-лайн. Зокрема , це підкреслюється тим, що уряди країн вже стикаються з питанням застосування Конвенції ООН прав дитини до он-лайн середовища та сподіваються отримати роз’яснення щодо цього  від ЮНІСЕФ.

Значну увагу просуванню ідей реалізації, поваги та захисту прав й основних свобод людини в Інтернеті приділяє Рада Європи, членом якої Україна є з 1995 року. Комітет Міністрів Ради Європи в Рекомендації СМ/Rес(2014) 6 («Посібник із прав людини для Інтернет-користувачів») зазначає, що існуючі права людини та основні свободи в рівній мірі відносяться як до оф-флайн, так і до он-лайн простору. Ніхто не повинен бути об’єктом незаконного втручання в здійснення прав людини та основних свобод під час перебування в Інтернеті.

На своїй 32-й сесії 27 червня 2016 року Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію з назвою «Заохочення, захист і здійснення прав людини в Інтернеті», в якій підтверджує, «що ті ж самі права, які людина має в офлайновому середовищі, повинні також захищатися в онлайновому середовищі».

Ресурси:

Вправи для підлітків та молоді щодо розуміння того, що права людини в Інтернеті так само можуть реалізовуватись й порушуватися, як і оф-флайн, можна взяти в посібнику за посиланням: goo.gl/vuEtuR

Короткі ролики про права людини он-лайн: https://www.youtube.com/channel/UCeuQLmBXJMdjLl5lUEUQDlA

Наукові статті про поняття права людини в Інтернеті (для натхнення): goo.gl/vytkko

День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID

День безпечного Інтернету у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSID

Back to top button