Вища освітаВища освіта за кордоном

Звиклий до слави: університет Людвіґа-Максиміліана в Мюнхені

Багатий на історію, але не притрушений пилом, із неймовірною кількістю фахів і бездоганною науковою репутацією – мюнхенський університет Людвіґа-Максиміліана (LMU) вабить як німецьких, так і іноземних студентів.

Те, що Мюнхен славиться не одним лише Октоберфестом, давно відомо в освітніх колах. Перелік лауреатів наукових і Нобелівських премій в мюнхенському університеті Людвіґа-Максиміліана – немов біографічний довідник «Who is Who» німецьких геніїв: починаючи з Вільгельма Конрада Рентґена, Вернера Гайзенберґа й закінчуючи Конрадом Лоренцом.

Тут читав свої лекції соціолог Макс Вебер і лікар-хірург серця й легенів Фердинанд Зауербрух. Отже, обравши мюнхенський університет, студенти вирушають слідами великих.

Головний корпус Мюнхенського університету
Головний корпус Мюнхенського університету

Від єгиптології до стоматології

Із сьогоднішніх майже 49 тисяч студентів тут навчається близько 14 відсотків іноземців. Усі вони переконані в тому, що славетне ім’я їхнього закладу збільшує їм шанси отримати роботу. Університет у свою чергу пропонує студентам приблизно 150 напрямів підготовки на 18 факультетах. Навчатися тут можна усьому – від єгиптології до стоматології. Окремих інженерних спеціальностей в офіційно визнаному елітному ВИШі немає – їх можна вивчати в Мюнхенському технічному університеті, теж елітному.

У 2012 році обом закладам вдалося захистити свій статус. В університеті Людвіґа-Максиміліана пишаються, що його виокремили з-поміж вищих шкіл, які взяли участь у боротьбі за статус елітного. Мюнхенському ВИШу задовольнили всі запити: чотири “Магістерські програми”, чотири “Еліт-cluster”, проект розвитку за назвою “Еліт-LMU”, пов’язаний із підтримкою молодих фахівців.

Головний мозок і археологія

Статус елітного закладу додає не лише репутації, але й коштів. До LMU вони надходять передусім до кас природничих і технічних спеціальностей. У цих галузях університет уже давно працює на рівні з провідними. Так, журі «Еліт-initiative» переконали програми для магістрів у галузі дослідження головного мозку. У рамках цього проекту здійснюються дослідження в різноманітних сферах: біологічній, нейропсихологічній та науково-теоретичній.

Успішні наукові проекти в галузі нанотехнологій, досліджень протеїну, лазерної чи астрофізики будуть здійснюватися до 2017 року. Окрім цього, в LMU заснують ще кілька магістерських програм у галузі системної біології, археології і – спільно з університетом Реґенсбурґа – у сфері системної неврології та дослідження Східної Європи.

Клинопис і Лола Монтес

Гуманітарії LMU скаржаться, що їхні спеціальності недоотримують фінансування; натуралісти ж із техніками вказують на те, що німці завдячують своїм достатком саме високим технологіям, а не тлумаченню стародавніх клинописів.

Утім, історія таки здатна захопити: хто зацікавиться становленням LMU, дізнається, що заклад двічі змінював свою домівку. У 1472 році з папського дозволу в Інґольштадті на Дунаї було засновано перший Баварський університет. У 1800 році – зі страху перед Наполеоном та його солдатами – інституція переїжджає до Ландсгута, містечка на південному сході Баварії. Лише 1848 року король Людвіґ І одним із перших своїх наказів переселяє університет до Мюнхена. Проте студентство не було від цього в захваті: воно вчинило такий опір, що очільник королівства в революційному 1848 році через пригоду зі скандальною танцівницею Лолою Монтес зрікся престолу. Репутація ж університету знеславлення не зазнала, вона вже тоді була на висоті.

Альпи й безкоштовні брецелі

Головний корпус університету LMU з розкішними колонами розташований на плоші Шоль, названій на честь студентів Ганса і Софії Шоль, які саме на цій площі роздавали агітки проти гітлерівців. Поруч розташована клініка, у зелені районі Ґроссадерн розкинувся Hightech-кампус і ще кілька інститутів.

Столиця Баварії зі своїм колоритом випромінює затишок, не кажучи вже про своє сусідство з Альпами, що запрошують до прогулянок і катання на лижах, та близькість з Італією. Цю принаду цінують студенти, коли вирушають на відпочинок від навчання. А в якому ще університеті ректор частує першокурсників пивом і солоними калачиками – брецелями?

Джерело: dw.de

Back to top button