Здоров'яФізіологія

Звичні продукти можуть замінити відбілюючі засоби

Стоматолог доктор Гарольд Кац закликає частіше їсти темний шоколад, полуницю і пити зелений чай, зазначає The Daily Mail . Це кращий набір продуктів для сніданку, якщо ви хочете мати білі зуби. Виявляється, дані продукти здатні можуть позбавити від нальоту, що утворився за ніч.

У шоколаді міститься теобромін – з’єднання, що зміцнює емаль. А при міцності покриття ризик фарбування знижується. Молочний шоколад так не діє. Він, навпаки, провокує появу неприємного запаху через молоко і цукор.

Зелений чай багатий танінами. Вони не дають бактеріям прилипати до зубів. Тобто зберігається колір і свіжість дихання. Плюс, чай багатий поліфенолами, прибирають бактерії і кислоти. До того ж, він підвищує концентрацію фтору в ротовій порожнині.

Полуниця містить яблучну кислоту. І вона очищає зуби. Крім перерахованих продуктів, на думку Каца, корисний сир. Він підвищує рівень pH у роті, роблячи середу менш кислою. Саме кислота стоїть за ерозією емалі. Притому, кальцій з сиру зміцнює тканини зубів.

Горіхи, насіння, як і будь-які тверді продукти, що вимагають активного пережовування, очищають зуби механічно. Вони зміцнюють ясна, а от високий рівень води в яблуках і грушах сприяє виробленню слини – природного засобу очищення ротової порожнини від бактерій.

Back to top button