Здоров'яПсихологія

Зниження очікувань підвищить рівень щастя

Вчені з Університетського коледжу Лондона виявили: відчуття щастя залежить не від того, наскільки добре йдуть справи. Ми почуваємося щасливими, якщо все йде краще, ніж ми очікували. Таким чином, зниження очікувань може стати ключем до щастя, пише The Telegraph .

У дослідженні брали участь 26 чоловік. Вони грали в азартну гру. Учасники могли дотримуватися двох стратегій. Першою стратегією було вигравати по 40 пенсів в кожній грі, а друга – грати з ймовірністю виграти 90 пенсів або не виграти нічого. Вчені з’ясували: накопичення грошей не робило людей щасливими. Щастя наступало від передчуття великого виграшу, особливо якщо люди вигравали, коли не чекали виграти.

Однак дослідники виявили, що позитивні очікування підвищують рівень щастя до того, як плани втілюються в життя. “Якщо ми збираємося зустрітися з коханим в улюбленому ресторані, то позитивні очікування підвищать рівень нашого щастя”, – говорить дослідник Робб Рутледж. При цьому, коли очікування занадто високі, людина може легко відчути себе нещасною, якщо вони не виправдаються.