Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)Освіта і право

ЗНО запроваджується у 9 та 12 класі, і як моніторинг – у початковій школі

За новим Законом “Про повну загальну середню освіту” зовнішнє незалежне оцінювання є однією з форм державної підсумкової атестації результатів навчання, здобутих учнями на певному рівні загальної середньої освіти, що здійснюється відповідно до Закону України “Про освіту” з урахуванням Закону “Про повну загальну середню освіту”.

Учні, які завершують здобуття базової середньої чи профільної середньої освіти проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, крім випадків, визначених законодавством.

Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання учнів початкової школи може бути проведене лише з метою моніторингу якості освіти.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які здобули базову середню освіти, можуть використовуватися для зарахування до ліцеїв та інших закладів освіти, що забезпечують здобуття профільної середньої освіти.

Програми зовнішнього незалежного оцінювання за результатами здобуття профільної середньої освіти не можуть виходити за межі модельних навчальних програм загальної середньої освіти, затверджених відповідно до законодавства.

Державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття базової середньої освіти, може здійснюватися у формі зовнішнього незалежного оцінювання з 2027 року. До 2027 року запровадження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання можливе за рішенням центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки;

Нагадаємо, що 16 січня 2020 року було прийнято новий Закон “Про повну загальну середню освіту”.

Back to top button