Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

ЗНО: що потрібно знати охочим взяти участь у тестуванні 2014 року

30 грудня 2013 року в інформаційному агентстві ЛІГАБізнесІнформ відбулася прес-конференція на тему «ЗНОву про ЗНО: що потрібно знати охочим взяти участь у тестуванні 2014 року». Захід відбувся за участю директора Українського центру оцінювання якості освіти Ірини Зайцевої.

Під час прес-конференції висвітлювалися питання, що стосуються реєстрації для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, строків проведення тестувань та інших особливостей ЗНО в 2014 році.

Зокрема, директор Українського центру оцінювання якості освіти розповіла, що реєстрація на ЗНО-2014 триватиме з 3 січня до 5 березня 2014 року. У межах часу, відведеного на реєстрацію, майбутні вступники матимуть змогу самостійно у будь-який зручний для них час сформувати заяву-реєстраційну картку за допомогою спеціальної програми, створеної фахівцями Українського центру оцінювання якості освіти, яку буде розміщено на веб-сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти .

Особам, які з будь-яких причин не зможуть самостійно сформувати комплект реєстраційних документів, варто звернутися за допомогою до одного із пунктів реєстрації, що діятимуть у кожній області. Інформацію про розміщення та графік роботи пунктів реєстрації буде опубліковано на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Як і минулого року, вносити зміни до реєстраційних даних у 2014 році можна лише до 19 березня.

Під час зовнішнього оцінювання абітурієнти складатимуть тести з 14 предметів: української мови та літератури (наймасовіший), математики, історії України, російської мови, фізики, хімії, географії, біології, англійської, німецької, французької, іспанської мов, світової літератури.

Абітурієнт може обрати не більше 4 навчальних предметів для складання тестів.

Тестування розпочнеться 3 червня (іноземна мова) та завершиться 27 червня (світова література).

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на сайті Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Зовнішнє незалежне оцінювання з географії проводитиметься 14 червня (в суботу).

Тестування з української мови і літератури відбудеться у 2 сесії.

Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання проводитимуть з 4 до 11 липня 2014 року.

Результати учасників основної сесії зовнішнього оцінювання оголосять до 8 липня 2014 року; результати абітурієнтів, які братимуть участь у додатковій сесії – до 17 липня.

Також Ірина Зайцева розповіла про цьогорічні новації. За її словами, на відміну від минулого року тестування з історії України та математики відбудуться в одну, а не у дві сесії.

Окрім того, до порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання внесено певні уточнення, щоб абітурієнти не мали спокуси використовувати не лише мобільні телефони, а й будь-які інші технічні пристрої. Так, Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2014 році абітурієнтові під час складання тесту забороняється мати при собі не лише засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані та рукописні матеріали, що не передбачені процедурою тестування, а і їхні окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв.

Також у 2014 році абітурієнти, не згодні з рішеннями регламентних комісій регіональних центрів оцінювання якості освіти, можуть оскаржити їх, подавши протягом 7 робочих днів відповідну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.

Back to top button