Вища освітаВища освіта за кордоном

Знайомство з найстарішим університетом Німеччини з українською мовою навчання

Український вільний університет – унікальна установа в історії вищих навчальних закладів світу. Заснований 1921 року, УВУ є не тільки одним із найстаріших навчальних закладів Німеччини, але єдиним у світі ВНЗ поза межами України з українською мовою навчання.

Історія заснування Українського вільного університету, пов`язана з іменами видатних українських вчених – Олександра Колесси, Івана Горбачевського, Михайла Грушевського, Станіслава Дністрянського. За майже столітню історію свого існування університет декілька разів змінював своє місцезнаходження. Відкрившись 1921-го року у австрійському Відні, навчальний заклад того ж року переїздив до Праги (Чехословацька Республіка), а після Другої світової війни – до Баварії (Німецька Федеративна Республіка), де нині продовжує працювати у місті Мюнхені.

Сучасний Український вільний університет складається з трьох факультетів, на яких представлено 13 спеціальностей: факультет державних та економічних наук (правознавство, організація та діяльність підприємств; політична економія; менеджмент; політологія); філософський факультет (філософія; порівняльне літературознавство; педагогіка; психологія); факультет україністики (українська мова та література; історія України; історія українського мистецтва; історія української церкви).

Не дивлячись на те, що університет знаходиться за межами нашої держави, навчальний заклад керується патріотичними цілями: стати центром виховання нового покоління професійних і патріотичних кадрів для України, провідним науково-дослідним центром українознавчих студій в Євросоюзі, інтегратором української науки в європейський і світовий науковий простір.

Також Український вільний університет має на меті стати своєрідним інтелектуальним мостом між Україною, Німеччиною та країнами ЄС; відіграти роль важливого євроінтеграційного механізму для України, слугувати платформою для зустрічей і обміну думками, ідеями, а також досвідом між політиками, чиновниками, представниками громадських організацій, викладачами та студентами з України та країн ЄС.

УВУ сьогодні – це поєднання традиційних цінностей і сучасних підходів та методів викладання, можливість здобути міжнародну кваліфікацію, вдосконалити іноземну мову, набути міжкультурну компетенцію й розширити свій світогляд.

Контактні дані Українського вільного університету: Ukrainische Freie Universität, Barellistr. 9a, 80638 München, Deutschland; тел: +49 89 99738830, факс: +49 89 997388331, e-mail: sekretariat@ufu-muenchen.de; www.ufu-muenchen.de

Міністерство освіти і науки України

Back to top button