Здоров'яХарчування

Змусити дитину їсти овочі та фрукти простіше, ніж вважається

Інститут психологічних наук Університету Лідса заявляє: батьки можуть привчити дітей до здорових продуктів, починаючи давати овочі та фрукти регулярно і максимально рано, пише Daily Digital News . Учені перевірили свою теорію на групі дітей з Британії, Франції, Данії.

Дітям давали від 1 до 10 порцій по 100 грамів трьох версій пюре з артишоків (звичайне пюре, пюре з цукром і пюре з рослинним маслом). 40% дітей з часом починали їсти більше пюре. Що стосується зовсім маленьких дітей, то в цій групі збільшувалася кількість дітей, з’їдали все. 21% залишав тарілку порожньою або з’їдали більше 75% порції.

А ось старшу вікову групу (2-3 роки) було складніше привчити до пюре. Значить, в цьому віці діти стають вибагливі в їжі. Зате методика працювала з точки зору впровадження нового продукту в раціон. Чи не було потрібно перебивати смак продукту вже відомим і приємним смаком чогось іншого (в цілому діти добре їли і звичайне, і солодке пюре). Тобто додавати всюди цукор зовсім не обов’язково. Досить 5-10 разів дати дитині продукт, щоб він до нього звик.

Back to top button