АнонсГоловнеУчительська

Змінюймо українську школу разом: 22 березня на порталі EdEra розпочинається 2-га сесія обговорення навчальних програм для 5-9 класів

З 22 березня до 2 квітня усі бажаючі зможуть ознайомитися та внести свої пропозиції до проекту оновлених навчальних програм для 5-9 класів. Враховуючи масштаби проробленої роботи, час на другу сесію обговорення було збільшено – як і перша сесія, воно триватиме 12 днів.

“Ми побачили, що у нас було критично мало часу на найбільш складні та відповідальні етапи як змістовної, так і технічної роботи з навчальними програмами. Саме тому було вирішено збільшити час  на опрацювання документів у робочих групах – продовжити її на  3 дні до 10 березня – і для підготовки файлів для розміщення на порталі EdEra – на 6 днів. Порадившись ми вирішили, що також буде справедливо збільшити період другої сесії публічного обговорення, адже люди мають мати можливість детально ознайомитися із підготовленими документами”, – зазначила координатор проекту оновлення навчальних програм для 5-9 класів Тетяна Засєкіна.

Діяльність робочих груп була спрямована на два основних завдання: перше, врахування пропозицій 1-ї сесії публічного обговорення програм на порталі EdEra і, друге, підготовка проектів оновлених навчальних програм, в яких особлива увага приділялася компетентністній складовій, яка реалізовуватиметься через впровадження у навчальні предмети чотирьох наскрізних змістовних ліній:

1. “здоров’я і безпека”;

2. “громадянська відповідальність”,

3. “підприємливість і фінансова грамотність”,

4. “сталий розвиток і екологічна грамотність”.

Враховучи це, робочі групи підготували проект оновлених програм для 5-9 класів, що з 22 березня будуть розміщені для обговорення на онлайн-порталі EdEra.

За результатами роботи  створено порівняльну таблицю, в якій роз’яснено які пропозиції першої сесії обговорення були враховані, які ні — і чому, а також cтислий опис ключових змін, які пропонується впровадити у програмах.

«Більша частина періоду з 22 березня по 2 квітня припадає на весняні канікули, коли у вчителів нема уроків, то ж можна буде більш детально переглядати та коментувати програми.  Педагоги зможуть також обговорити їх на методичних комісіях. Ми сподіваємося, що друга сесія публічного обговорення буде не менш продуктивна, ніж перша, і дасть нам можливість вдосконалити програми», — додав координатор проекту оновлення навчальних програм для 5-9 класів Сергій Горбачов.

Back to top button