Здоров'яФізіологія

Жир людини – порятунок від болю в спині, відкрили медики

Клітини жирової тканини, взятої з живота, можуть позбавити від болю в спині, з’ясували вчені. Вони пропонують вводити клітини в міжхребетні диски, пошкоджені і які провокують болі, пише The Daily Mail . Відомо, що жирові відкладення в області талії багаті стовбуровими клітинами, які здатні перетворюватися на різні типи тканин. У теорії, якщо ввести ці клітини, то можна відновити міжхребцеві диски.

А проблеми з дисками виникають у кожного четвертого. Диски поглинають навантаження під час руху, не дають позвонкам стиратися і забезпечують хребетну рухливість. Зовнішній шар дисків міцний, усередині ж у них гелеоподібна середина. Після 30 років зовнішня оболонка починає тверднути, що підвищує ризик утворення тріщин і розривів. Диск втрачає рідину. Це призводить до деградації, здавлення нервів, болям.

Новий же підхід здатний не тільки відновити диски, але й захистити від руйнувань у майбутньому. Отже, спочатку потрібно провести ліпосакцію і забрати у пацієнта жир. Процедура проводиться під місцевою анестезією. Відкачується приблизно 100 мілілітрів жиру (40 мільйонів клітин). З нього виділяються клітини, які згодом повинні прикріплятися до місць пошкоджень і починати процес відновлення. На відміну від виділення стовбурових клітин з кісткового мозку, виділення їх з жиру простіше і безпечніше.

Клініка Майо перевірила технологію на тваринах. Результат: висота дисків збільшилася на 26%. Плюс, у внутрішній частині диска було більше рідини. В даний момент також проводяться клінічні випробування на людях. Спостереження має продовжитися протягом декількох місяців.

Back to top button