Здоров'яФізіологія

Жувальна гумка винна в підлітковій мігрені

Доктор Нейтан Ватемберг з Медичного центру Мейр встановив: у багатьох підлітків виникають головні болі через звичку постійно жувати жуйку, пише Psych Central . Як показало спостереження за 30 добровольцями, відмова від жуйки значно допомогла 26 учасникам дослідження, а 19 людей повністю позбулися від головних болів.

Правда, 20 чоловік з групи тих, кому відмова від жуйки допомогла, згодом все одно повернулися до жувальної гумки. Головні болі досить поширені у підлітків, особливо у дівчаток. Їх викликає стрес, втому, недосипання, висока температура, відеоігри, шум, сонячне світло, куріння, недоїдання і менструації. Тепер до цього списку потрапила і жуйка.

У дослідженні загалом брали участь 30 добровольців 6-19 років. У них були хронічні мігрені. Всі підлітки щодня жували жуйку, до шести годин в день. Їм запропонували відмовитися від жуйки на місяць. Так, через місяць 19 з 30 добровольців перестали страждати від болів, у 7 зменшилася частота та інтенсивність болю. 26 чоловік погодилися на два тижні знову повернутися до колишнього режиму, і всього за кілька днів болі поновилися.

Є кілька теорій щодо того, чому жуйки викликають болю. Перша – процес жування навантажує скронево-нижньощелепний суглоб. Друга – проблема в аспартамі – штучний підсолоджувач. Однак, друга теорія виглядає менш переконливо, адже тоді всі продукти з аспартамом викликали б біль.

Back to top button